Devlet eski Bakanı Sebahattin Aras vefat etti

16 Ekim 2013 Çarşamba 11:18

Erzurum eski Milletvekili ve Devlet eski Bakanı Sabahattin Aras vefat etti.

Devlet eski Bakanı Sebahattin Aras vefat etti
Aras için Meclis'te cenaze töreni düzenlendi. Aras, Kocatepe Camisi'nde Cuma Namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Gölbaşı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

ARAS KİMDİR?

Sabahattin Aras, 1933 yılında Hınıs'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Aras, Erzurum Cumhuriyet Savcı Yardımcısı ve serbest avukat olarak çalıştı. Aras, 14’üncü dönemde Adalet Partisi, 17 ve 18. Dönemlerde ANAP Erzurum milletvekili seçildi. Aras 1990 yılında Mesut Yılmaz kabinesinde Devlet Bakanlığı görevinde bulundu.

(Star)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

kerem serhatlı 4 yıl önce yorumlandı

Muhterem sebahattin arasa allahtan rahmet dilerim.ailesine sersaxı dixwazim.o bakan iken ben Bölge müdürü idim.çok yakında tanırım.çok iyi bir insandi fazla bakanlıkta kalmadiki hınısa hizmet etsin .çok özel görüşyorduk kürt ilçeleri için hizmet yapmak istiyordu ama çok kısa bir zaman bakanlık yaptı.tekrar allah rahmet etsin.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hınıslı 5 yıl önce yorumlandı

Doğum yeri olan Hınıs'a tek bir iyilik yapamadı mı rahmetli. koltuğa yaslanarak mı geçirdi ömrünü. ne kadar üzücü yalan dünyadan insan göçtüğünde arkasında dört kişi ALLAH RAZI OLSUN DİYEMİYORSA....

0 Kişi beğendi.