Felekê Yeman! (VİDEO)

03 Ocak 2012 Salı 00:35

Bir asırdan bu yana çaresiz kalan Kürdler doğal olarak en yakın kişilerden; akrabalardan, dostlardan yardım ister. Çaresiz insana yardım eden bir yakını, dostu olmayınca uzaklardan medet umar. Bu uzaklar ise gerçekte karşılığı olmayan ama gerçek hayatta süren yüzüyle ''Felek''tir.

Felekê Yeman! (VİDEO)
Çaresiz kalan Kürdler doğal olarak en yakın kişilerden; akrabalardan, dostlardan yardım ister. Çaresiz insana yardım eden bir yakını, dostu olmayınca uzaklardan medet umar. Bu uzaklar genellikle realitede karşılığı olmayan ama realitede devam eden haksızlıklarda payı olduğu düşünülen “Felek” tir. Kürdler halk olarak şu veya bu nedenle, bir asırdan fazla zamandır sürekli katliamlara uğruyorlar. Çaresiz kalan Kürdler, en yakınında bulunan “din kardeşlerinden”, dünyadaki tüm çaresizlere çare olan(!) “enternasyonalistlerden” yardım alamayınca; daha da beteri bunların katliamlarda, zulümlerde pay sahibi olduğunu görünce, uzaklardan medet ummaya başladılar. Kürdler bu çaresizliğini genel olarak ağıtlarla ifade ettiler. Bu ağıtlarda, çaresizlik, sitem, öfkeye rastlanır. Uludere katliamında Kürdlerin yaşadığı çaresizliği en iyi ifade eden Şivan Perwer’in seslendirdiği “Felek” strandır/klamıdır.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Kuzey Kürdleri Xoybun Örgütü öncülüğünde1928`lerden başlayarak ilk defa örgütlü diyebileceğimiz ama zayıf bir özgürlük mücadelesi vermiştir. Ruslar ve İranın ihanetleri sonucu Serhad Eyaleti adeta soykırımdan geçirimiştir. 15 bin mazlum insanımız annesinin karnındaki bebeğe kadar Kürdlüğünden dolayı kahpece katledilmiştir. 100 sene önce soykırım diye dilendikleri Ermeniler haklarını arıyor ve destek buluyor. Ama Kürdün feryadını duyan yok, en fazla dindarım diyen dahi kafirleşiyor, neyazık ki Kürdün kendisinden ve Allahtan başka yardımcısı şimdiye kadar olmamıştır. Allahım bunların da hesabını saracak günü halkıma müjdele. Not: Stranın orijinalıyla oynanmış ve bugün halkımın verdiği cevap olan ibareleri kesilmiştir.

0 Kişi beğendi.