Hınıs-Karaçoban İlçeleri Derneği Kuruldu

05 Mayıs 2012 Cumartesi 14:23

Erzurum Merkezde Yaşayan Hınıslı Ve Karaçobanlılar "Hınıs-Karaçoban İlçeleri Eğitim-Kültür Ve Yardımlaşma Derneği" Çatısı Altında Toplandılar.

Hınıs-Karaçoban İlçeleri Derneği Kuruldu
Erzurum Merkezde Yaşayan Hınıslılar ile Karaçobanlılar "Hınıs-Karaçoban İlçeleri Eğitim-Kültür Ve Yardımlaşma Derneği" Çatısı Altında Toplandılar. 

Başkanlığını Abdulnasır Polat'ın yaptığı derneğin ikinci başkanlığını ise Ümit Güvercin üstlendi. Geçtiğimiz günlerde olağan kongrelerini yapan Dernek, yoğun bir tempoyla çalışmalara başladı. Saraybosna Caddesi, Yekeler İş merkezinde faaliyet gösteren dernek, Hınıslılar ve Karaçobanlılar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Amaçlarının Erzurum'da yaşayan Hınıslı ve Karaçobanlıları bir çatı altında tutmak olduğunu ifade eden Başkan Abdulnasır Polat, "İlçelerimizden 40 bin kişinin yaşadığı Erzurum'da, bir türlü bir araya gelemiyorduk. Ölülerimizden, hastalarımızdan kimsenin haberi olmuyordu. Derneğimiz aracılığı ile tüm Hınıslı ve Karaçobanlılara ulaşacağız. Onların iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olacağız" dedi.

Öte yandan, derneğe ait internet sitesi yaptırmak için çalışma başlattıklarını belirten Dernek 2. Başkanı Ümit Güvercin, www.hinkarder.org adresinden tüm etkinliklerini duyuracaklarını ifade etti.


HINIS VE KARAÇABONLILAR DERNEK KURDU


Yorum Gönder