Hınıslıların 'Klasik' Gecelerinden Biri Daha...

12 Mart 2012 Pazartesi 23:27

Bazı Hınıslıların geleneksel hale getirmeye çalıştığı '14 mart Hınıs'ın kurtuluşu' adı altında 'Hınıslılar buluşuyor' gecelerinden biri daha pazar günü İstanbul'da yapıldı.

Hınıslıların 'Klasik' Gecelerinden Biri Daha...
Bir kısım Hınıslıların geleneksel hale getirmeye çalıştığı ''14 Mart Hınıs'ın kurtuluşu'' gecelerinden biri daha dün İstanbul Sultanbeyli'de bir düğün salonunda gerçekleştirildi.  

İstanbul'daki Hınıs Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin organizasyonuyla gerçekleşen geceye yerel anlamda tanınan bazı sanatçılarla, siyasetçiler de katıldı. Öncekilere oranla daha iyi bir katılımın olduğu söylenen bu gecenin de 'organizasyon eksikliği ve profesyonel olmayan davranışların gölgesinde kaldığı' ifade edildi. 

Medya tv'de yayınlanan geceye Hınıs Belediye başkanı Taçyıldız ile bazı yerel düzeyde siyasetçilerin yanı sıra geçen dönem milletvekiliği görevinde bulunan Saadettin Aydın'ın da katıldığı belirtildi. 
Hınıs Haber 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 21

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ahmet akgün 7 yıl önce yorumlandı

sayın site yönetimi sizinde hınısta olmamanız gönderdiğim fikir ve düşüncelerimi içeren iletimi yayınlamama nedeniniz olabilirmi? ben o yazdıklarımda ne kimseye hakaret etmişimdir nede buna benzer bir söylem içinde olmamışımdır. sizden ricam size göre uygun olmayan sözcükleri sansürleyip yayınlayınız. bu hınısa hınısda yaşayanlara ypılan en büyük saygısızlıktır. böylesine bir yüzsüzlükle hala hınsı savunan hınsı özlediğini söyleyen insanların bu hal içinde olmaları ne kadar uygundur? hangi seven sevdiğini bırakıp uzaklara gider????? insan sevmediğinden kaçar sevdiğinden değil. hal böyle iken hangi hınıs sevgisinden hangi hınıs gecesinden özleminden bahsediyor bu insanlar. hadi madem bu kadar hınısı eviyorsunuz neden o halde hınısı terk ettiniz viran bir şehire cevirdiniz? madem bu kadar çok seviyorsunuz gelin ilçenizde yaşayın ne işiniz var elin diyarında. gelmeyecek ve terk-i diyara cevirecekseniz hınsın adını agzına alıp hala plyannacılık oynayarak kirletmeyin. ayıp diyorum size ayıp

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ahmet akgün 7 yıl önce yorumlandı

....... SORARIM SİZE HINISTAN GİDENLER................... ................................... YÖNETİM: Sayın ziyaretçi; Yorumunuz yayın kurallarına uygun değildir. Teşekkür ederiz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mustafa 7 yıl önce yorumlandı

Firari denen ..... adam oraya gelenleri yalakalıkla suçlamakda ne demek.. Bu kadar adi ..... birimisin sen o kadar yalakanın arasına bir tek ş....... varmış demekki oda sen.. Sayın editör yaklaşık 1000 kadar kişiyi yalakalıkla itam eden bu adamın mesajını yayınlamanız sizi rahatsız etmedimi acaba? Hınıslıları yalakalıkla cuçlayan zihniyeti ona destek olanşları lanetliyorum... YÖNETİM: Sayın ziyaretçi; öncelikle hakaret ve küfür etmeden düşüncelerinizi yazmanızı arzu ediyoruz. ''Yalakalık'' sözcüğü burada, sizin sarfettiğiniz sözlere göre eleştiri düzeyinde kalıyor. Lütfen düzgün bir üslupla yorum yapınız.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Firari 7 yıl önce yorumlandı

Hınıs'ın ne kadar boş ve yalaka yüzü varsa oraya toplanmışlardı. Baktım yok olmuyor yarım saat geçmeden terk ettim çıktım oradan. Başladığı gibi bitmiş geceleri, aslında çok önceden belliydi böyle olacağını. Ne kadar boş görgüsüz insanlar varmış yarabbim bu hınıslılar niye böyle. keşke hınıslı olmasaydım nalet olsun.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hınıs Sevdası 7 yıl önce yorumlandı

Hınıs siteleri bu geceyi düzenleyenlere haksızlık yaptılar. elbette eksiklik ve hatalar olmuştur ama bu demek değilki çok gereksiz bir geceydi. Uzun aradan sonra ilk defa bu kadar insan, bu kadar hınıslı bir araya geldi, hal hatır sorup sohbet etmeleri bile çok önemliydi. Siteler eleştiri sınırını aştılar bence insanların şevkini kırmayın. saygılar!

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ersen erden 7 yıl önce yorumlandı

NE KADAR KOMİK AŞAĞIDAKİLER DE HINIS GECESİNİ ELEŞTİRMİŞLER. KENDİLERİ HINIS İÇİN NE YAPMIŞLAR .... SADECE KURU BİR AŞİRETÇİLİK VE MİLİTANLIK. ALIN BAŞINIZA ÇALIN. BARİ BİR ŞEYLER YAPMAYA ÇALIŞANLARI ELEŞTİRMEYİN. SİZİN HAYATINIZ BOŞA... ..... YÖNETİM: Lütfen yorumunuzu küçük karakterdeki harflerle yazarak yeniden gönderiniz. Teşekkür ederiz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ersen erden 7 yıl önce yorumlandı

diğer ilçelerin köylerinin bile derneği varken. bir kaç yıl öncesine kadar hınıs ilçesinin bir derneği bile yoktu. eleştirmek kolay. burda yorum yapanların hınısa katkısı var mı? yok. lafınız çok ama. somut hiç bir öneri veya eylem yokken bu geceyi düzenleyen samimi insanlara laf söyleyemezsiniz. onun için de ömür boyu feodalitenin altında ezileceksiniz. son olarak .... .... devam. editör yayınla vicdanın varsa... ama nerde :)))) YÖNETİM: Sayın yorumcu, öncelikle hakaret ve küfürlü sözler sarfetmeden düşüncelerinizi yazmanızı arzu ediyoruz. Buradaki Editörün vicdanını siz de herkes de iyi tanıyor kanaatindeyiz. Yeri gelmişken belirtelim; Kendi vicdanına güvenmeyenler genelde başkalarını Vicdan'la sınamaya kalkarlar.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

pelhevız 7 yıl önce yorumlandı

hınıs gecesini izlemedim ama tahmin ettiğim gibi geçmiş.o diyor bana protokolden yer ayırmadınız o diyor hoş geldin demediniz.sen misin hoş geldin demeyen bundan sonra sana sitemde yer vermeyecem birii geceyi horoz dövuşu kahvesine benzetiyor.birileri hazır kalabalık bulmuşken kendi reklamını yapmış.salatalık.fasulye muhabbetidir gidiyor.Bence hınısın alevileri.mutedeyyin sunileri.milliyetçileri vede demokratları ayrı ayrı gece yapmalılar.kulturel ve ideolojik bu kadar farkı bu terazi çekmez...bır sure sonrada olacak olan budur...

0 Kişi beğendi.