Şeyh Said'in torununu on binler uğurladı

21 Şubat 2014 Cuma 16:17

Geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Şeyh Said'in torunu Şeyh Mehmet Sıddık Fırat, dün Erzurum'da Narmanlı camisinde kılınan cenaze namazından sonra bugün memleketi Palu'da on binlerce kişinin katılımıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Şeyh Said'in torununu on binler uğurladı
Geçirdiği kalp krizi sonucu 72 yaşında Hakk’ın rahmetine kavuşan Şeyh Said`in torunu Şeyh Mehmet Sıddık Fırat, memleketi Palu`da on binlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.  

Şeyh Sıddık Efendi, Eski Palu’da imar edilen ve babası Şeyh Selahattin’in naşının da içinde bulunduğu camide, 09.15`te kılınan cenaze namazının ardından, Şeyh Ali Septi Hazretlerinin türbesinin de bulunduğu aile kabristanında defnedildi.   

Şeyh Said efendinin torununun cenazesine aralarında kanaat önderleri, alimler ve parti temsilcilerinin de bulunduğu 30 bini aşkın kişi katıldı. Şeyh Ali Septi Camisinden alınan cenaze, omuzlar üzerinden tarihi Palu köprüsünden geçtikten sonra araca bindirildi. Salavat ve tekbirlerle götürülen Şeyhin cenazesinde sevenleri gözyaşlarına boğuldu.  

Sevenleri yaklaşık 2 kilometre yürüyerek mezarlığa geldiler. Cenazeye binlerce araç gelince yolda araç kuyrukları oluştu. Şeyh Sıddık Efendi kabrine götürülürken izdiham yaşandı. Şeyh Said`in torununun defin işlemine çok sayıda bayan da katıldı.  

Defin işleminden sonra cuma namazı için Şeyh Ali Septi Hazretleri Camisine gidildi.  

Taziyeler Eski Palu’da imar edilen ve babası Şeyh Selahattin’in naaşının da içinde bulunduğu camide kabul edilecek.  Daha sonra Erzurum'daki evinde sürecek. 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

harun kırmacı 4 yıl önce yorumlandı

memleketimizin manevi şahsiyetlerden birini daha rahmani rahmana uğurladık .makamı cennet olsun,ailesine ve kürt halkına baş sağlığı diliyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Veysel Yenigül 4 yıl önce yorumlandı

Sahip olduğu maddi imkanlara rağmen, kibirden uzak doğal bir yaşamı olan Sıddık efendinin vefatı hepimizi derinden etkiledi. Mütevazi yapısıyla babası Şex Selahattin'den öğrendiklerini uygulama gayreti içindeki böylesi insanların teker teker aramızdan ayrılması, ister istemez hüzün vericidir. Allah, rahmetiyle muamele etsin ve mekanı cennet olsun. Değerli dostum Avukat Abdurrahim bey şahsında bütün aileye başsağlığı ve sabır dileklerimi sunarım.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

melik kızıltaş 4 yıl önce yorumlandı

çok kıymetli m sıddık efendinin vefatını duydum cidden müteessir oldum.benim yaşama bakışımı şu sözleri ile yönlendirmiş idi .biz şerefimizi zorbalıkla değil ilim ,irfan ile kazandık ve böylede devam etmek zorundayız. aksi bizi bitirir. rabbim de sana i ilim ve irfan yolunda verdiğin mücadele ve yaşam tarzınla muamele etsin. ve seni rahmeti ile yaegılasın varsa hakkımız sana helal olsun tüm yakınlarına sabır ve metanet allahtan kendisine rahmet dilerim

0 Kişi beğendi.