Verilen Sözler Havada Kaldı

20 Aralık 2011 Salı 00:16

Van depreminden hemen sonra TV’lerde yardım sözü veren işadamları kayboldu.

Verilen Sözler Havada Kaldı
Van'da yaşanan 7.2 şiddetindeki depremin ardından gerçekleşen ve Türkiye'nin önde gelen 19 televizyonunun ortak yayını ile destek verdiği yardım kampanyasında bağış sıkıntısı yaşanıyor. 

Kampanyaya katılarak bağışta bulunan bir çok iş adamı, taahhüt ettiği bağışları yerine getirmedi. Bazı iş adamları da taahhüt ettiği yardım tutarının altında bağışta bulundu. 

19 yayının katılımıyla gerçekleşen ortak yayında yaklaşık 62 milyon liralık bağış yapılması taahhüt edilmişti. 

Star gazetesinde yer alan habere göre; taahhüt edilen yardım tutarının yarısı henüz gelmezken, yetkililer, bağış sözü verdiği halde sözünü tutmayanlar arasında bazı ünlü iş adamlarının da olduğunu kaydettiler. Öte yandan vatandaşlar tarafından ve yurt dışından yapılan yardımlar, iş adamlarının yaptığı yardımları solladı. 

14 Aralık tarihi itibariyle Van depremi için açılan hesaplarda bugüne kadar toplam 234 milyon 400 bin liralık nakdi yardım toplandı. Başbakanlık bünyesinde açılan hesaplarda, 50 milyon doları Suudi Arabistan Krallığı'nın, 1 milyon doları da Mesut Barzani'nin olmak üzere toplam 153 milyon liralık bağış toplandı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesaplarında ise 37 milyon 500 bin lira, Kızılay yardım hesaplarında da 43 milyon 900 bin liralık yardım sağlandı. 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Bedran 7 yıl önce yorumlandı

Bu işadamlarında namus duygusu ve allah korkusu varsa verdikleri sözleri tutarlar. Çıkıp televizyonda duygu sömürüsü yapan, fırsatçı reklamcılar sizi...

0 Kişi beğendi.