Ak Parti Hınıs İlçe Kongresi Yapıldı

27 Şubat 2012 Pazartesi 01:26

2 ay önce ertelenen Ak Parti Hınıs İlçe Kongresi dün yapıldı. Eski Başkan Hacı Mehmet Günay geçerli oyların 165'ini alarak yeniden seçildi...

Ak Parti Hınıs İlçe Kongresi Yapıldı
2011 Aralık Ayında yapılması gereken Ak Parti Hınıs İlçe Kongresi bazı sorunlar nedeniyle ertelenmişti.
Ertelenen Kongre 26.02.2012 Pazar günü Hınıs YİBO Çok Amaçlı Konferans Salonunda gerçekleştirildi.  

Kongrede delegenin 165 oyunu alan Mehmet Emin Günay yeniden başkanlığa seçildi 
Kongreye AK Parti Erzurum Milletvekilleri Cengiz Yavili, Muhyettin Aksak, AK Parti Erzurum Kadın Kolları Başkanı Ayşe Akçil, Narman İlçe Başkanı Zafer Üşen, Karayazı Belediye Başkanı Seyfettin Kırık, Karaçoban Belediye Başkanı Sedat Gümüş ve Hınıs Belediye Başkanı Enver Taçyıldız ve çok sayıda partili katıldı.

Akparti İlçe başkanlığı için beş adayın yarıştığı kongreden şu sonuçlar alındı:  
Mehmet Emin GÜNAY 165 oy,  Ertan EREN 117 oy,  Mehmet SÖNMEZ 36 oy, İsmail YANAR 15 oy, Ahmet GÜZELBABA ise 14 oy aldı. 

Bu sonuçlara göre Mehmet Emin Günay yeniden AKP Hınıs İlçe Başkanlığına seçildi.  

(Hınıs Haber)
          

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 5

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kemal ÇAĞLAYAN 7 yıl önce yorumlandı

Ben ankara keçiörenden kemal çağlayan hınıslıyım tekrar ak parti ilçe başkanlığına seçilmenizden dolayı tebrik ediyor başarılar diliyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ilvan kırdağ 7 yıl önce yorumlandı

Yeniden ilçemiz Ak Parti ilçe başkanlığına seçilen değerli kardeşimiz Mehmet Emin GÜNAY' ı tebrik eder, kendisine başarılar diliyorum. İlvan Kırdağ Nüfus Müdürü / Diyarbakır

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

bir hınıslı 7 yıl önce yorumlandı

Hınısın eski kurt siyasetçileri nasıl oldu da sana bıraktılar yav vala bişey anlamadım:))

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

zaman kötü 7 yıl önce yorumlandı

ak parti bdp ile birlikte kürtlerden oy alabilen ve kürtler açısındam meşruiyeti olan yegane partidir.Elbetteki bütün kürtlerin aynı şeyleri düşünmesi ve aynı partiye oy vermesi ne mümkündür, nede gereklidir.ak partide oan kürt kökenli vekillerde genel itibariyle demokrat ve kürt sorununa duyarlı kişilerdir.Elbetteki bdp gibi akp ninde yanlışları, eksiklikleri vardır.Ama akp ile değilde chp,mhp,bbp ilemi ülkeye demokrasi getireceğiz.Bunlar zaten yıllarca iktidar değillermiydi.Kürtlerin yıllarca demokrat ve solcu diye arkalarından gittikleri SHP nin iktidar olduğu döneminde en büyük katliamlar yapılmadımı.kürt sorunun çözümü aklı başında akp ve aklı başında bdp nin demokratik cumhuriyet havuzunda buluşmasıyla mümkündür.Akp ye mhp muamelesi yapmak müteddeyyin kürtlerin kürt sorununa yaklaşımlarını soğutmaktan başka bir işe yaramaz.akp ye mhp muamelesi yapmak haksızlıktır..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

dert küpü 7 yıl önce yorumlandı

listeye bak ibret al.vay zavalılar!.. Sizden öncekiler de iktidar partilerinde yer almak için bintakla atıyorlardı bugün ne yapmışlar, kime ne faydaları olmuş bir bakın arkanıza. Her aşiretin işe yaramaz olanıyla, bazıları da zaten ne idüğü belli değil!şimdi bunlarla bu halkın geleceği biçimlenmiş olacak!!!.. Allah insanı bilgisiz şuursuz ve onursuz etmesin. Hınıslılar bütün partilerden istifa etmeli ve açıkça itaatsizlik etmeleri bu şartlar altında siyasette tavır almaları lazımken, neyle uğraşıyorlar. ey zavalılar siz iliklerinize kadar aşağılanmış ve sömürülmüşsünüz. topraklarınız kupkuru, insanlarınız dünyanın dört bir yanına dağıtılmış, çocuklarınız aylık sadakalarla geçiniyor, kadınlarınız sosyal vakıftan gelen birkaç kuruşla teselli oluyor. hasbelkader içinizden birkaçı esnaflık yapıyor biraz parası var. ya diğerleri... dilin, kimliğin, değerlerin hep aşağılanmıyormu, yeter uyanın bu uykunuzdan artık.

0 Kişi beğendi.