AKP adayına kızan esnaf kepenk kapattı

21 Nisan 2015 Salı 23:24

Karayazı'da seçim çalışması yürütmeye çalışan AKP Erzurum Milletvekili Adayı Zehra Taşkesenlioğlu'na tepki gösteren ilçe esnafı, kepenk kapattı.

AKP adayına kızan esnaf kepenk kapattı
 YPG'li Cihan Duman'ın (Hakki Şadi) dün cenazesinin geldiği sırada Hınıs'ta seçim çalışması yürüterek halkın tepkisini çeken, bugün ise Tekman'da halka silah çeken AKP'li milletvekili adayları, Karayazı'yı da karıştırdı. Sabahın erken saatlerinde ilçeye gelen AKP Erzurum Milletvekili Adayı Zehra Taşkesenlioğlu'nun, çok sayıda sivil polis eşliğinde ilçede gezmesi, esnaf ve yurttaşların tepkisini çekti. 

Esnaflar kepenk kapatarak AKP'li adaya tepkilerini gösterirken, bir kıraathaneye giren Taşkesenlioğlu, "Bizleri yalnız bırakmayın. Bize yardımcı ve destek olun" diyerek destek istedi. Yurttaşlar AKP'li adayın uzattığı eli tutmazken, bir yurttaş, "Siz asimile olmuş soyunuzu inkar eden bir Kürt'sünüz. Eğer Kürt olsaydınız, bugün seçim arabanızdan 'Sevgili Dadaş kardeşlerimiz' anonsu yapılmazdı. Ne işiniz var Karayazı'da, gidin Dadaş kardeşlerinizin yanına" diye tepki gösterdi.

Kıraathanedeki bir diğer yurttaş ise "Geçtiğimiz günlerde Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bir katliam provasını yaptınız. HDP milletvekillerini, Erzurum'a bile sokmadılar. Siz buraya gelmişsiniz, anons arabanızda 'Dadaş'lara selam olsun' anonsunuz var. Hiç farklı halklara, farklı kültürlere diye bir anonsunuz var mı? Yok. O yüzden niye elinizi sıkayım" diye tepki gösterdi. 


Yorum Gönder