AKP'li Erzurum belediyesinden Tekman'a su cezası

11 Ekim 2015 Pazar 15:53

AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediyesi, DBP'li Tekman Belediyesi'nin sorumlu olduğu alanlarda hizmet vermiyor. Günlerdir suların akmadığı ilçede su sorunun çözümünden sorumlu olan ESKİ ilçede yaşanan su sorununu gidermezken, yaşanan su sıkıntısına tepki gösteren yurttaşlara ise ESKİ yetkililerin, "Kime oy verdiyseniz, gidin onlardan su isteyin" dediği iddia edildi.

AKP'li Erzurum belediyesinden Tekman'a su cezası
 AKP'li Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin sorumluluk alanında olan, kent merkezi, ilçeler ve mahallerin su sorunlarını çözmekle yetkili olan ESKİ kentte bağlı Tekman ilçesinde yaşanan su sorununu 15 gündür çözmüyor. Yaşanan su sorunun nedeninin siyasi olduğunu dile getiren Tekman halkı, AKP'li Büyükşehir Belediyesi'nin 7 Haziran seçiminden sonra kendilerini cezalandırmak için böylesi uygulamalar başlattığını ifade etti. Su sorunlarının çözülmemesi halinde kendilerinin de artık su paralarını ödemeyeceğini belirten ilçe halkı, AKP'li belediyenin restine rest çekti. 

Esnaf iflasın eşiğine geldi

Arabasıyla ilçede işlettiği lokantasına su taşıyan esnaf Adem Çobanoğlu, işyerine su taşımak için her gün 2 kilometre yol geldiğini ve birkaç bidon su almak için çeşme başında saatlerce kuyrukta beklediğini söyledi. Su sıkıntısından dolayı işyerinde bulaşık yıkayamadığını ifade eden Çobanoğlu," İflas eşiğine geldik. İlçe de 15 gündür sular akmıyor. Tüm bunlar yetmezmiş gibi AKP'li belediyeye her ay düzenli olarak vergi veriyorum" dedi.

Öğretmen traktörlerle okullara su taşıyor

İlçeye bağlı kırsal mahallerdeki okullarda görev yapan öğretmenler ise, yaşanan su sıkıntısını yurttaşların traktörleri ile okullarına su taşıyarak çözmeye çalışıyor. İsmini vermek istemeyen bir öğretmen,"Tekman'a bağlı bir mahallede öğretmenlik yapıyorum. Yaşanan su sorunundan bizde nasibimizi aldık. Traktörlerle köy okullarına ve evimize su taşıyoruz" dedi.

Alevi yurttaşlara hakaret!

Su sorununu yıllardır yaşayan ve son 15 gündür sularının hiç akmadığı Alevi köylerinde de duruma tepki gösteren yurttaşların, ESKİ yetkililerin hakaretine maruz kaldığı ileri sürüldü. İlçeye bağlı Alevi oldukları ve 7 Haziran seçimlerinde AKP'ye destek vermedikleri için ayrımcılığa maruz kaldıklarını söyleyen Alevi yurttaşlar, yaşanan sorunun çözümü için ESKİ yetkilileri ile yaptıkları görüşmede yetkililerin hakaretlerine maruz kalarak, kurumdan kovulduklarını söyledi. 

DİHA

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder