Asker cenazesinde Erdoğan'a tepki: Kardeşi kardeşe kırdırıyor

21 Ağustos 2015 Cuma 10:53

Siirt'te meydana gelen patlamada yaşamını yitiren Erzurum'un Karaçoban nüfusuna kayıtlı Er Recep Beycur'un (20) cenaze töreninde, Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'a tepki gösterildi. Beycur'un amcası Ömer Bilir, "Gazeteciler yazın, Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor" dedi.

Asker cenazesinde Erdoğan'a tepki: Kardeşi kardeşe kırdırıyor
 Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki yol ayrımında askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada yaşamını yitiren Erzurum'un Karaçoban nüfusuna kayıtlı er Recep Beycur'un (20) cenazesi, toprağa verilmek üzere öğle saatlerinde uçakla Erzurum'a getirildi. Burada er Beycur için düzenlenen törene aile fertlerinin yanı sıra askeri yetkililer katıldı. Tören sırasında Beycur'un amcası Ömer Bilir, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tepki göstererek, Erdoğan'ın halkları birbirine kırdırttığını ifade etti.

'Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun'

Gözyaşları içerisinde tepki göstermeye devam eden Bilir, gazetecilere de seslenerek tepkilerinin yazılmasını istedi. Bilir,"Gazeteciler yazın, Cumhurbaşkanı bununla gurur duysun. Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Kendi kardeşimi gönderdim, cesedini alıyorum. Cumhurbaşkanı bunu bilsin. Ben bunu bu yaşa getirene kadar ne çektim biliyor mu? Allah'tan hiç mi korkmuyor? Kardeşi kardeşe kırdırıyor. Allah razı olmasın, onun evladı da böyle olsun. Bunu yazın. Allah rızası için yazın. Kardeşi kardeşe kırdırmayı bıraksın. Allah'tan korksun. Onun evladı olsa böyle olur muydu? Allah kabul etmesin" diyerek tepki gösterdi.

Havaalanında yapılan törenin ardından aile er Beycur'un cenazesi alınarak defnedilmek üzere Karaçoban'a götürüldü. 

HINIS HABER - DİHA


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder