Bingöl'deki Canlı Bombanın Cenazesi Hınıs'ta

03 Kasım 2011 Perşembe 17:12

Bingöl'de üzerindeki bomba düzeneğini patlatması sonucu kendisiyle birlikte 2 kişinin daha yaşamına kasteden canlı bombanın Hınıs nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi. Cenazesinin ise Malatya adli tıp morgundan ailesi tarafından teslim alınarak Hınıs'a getirilmek üzere yola çıkıldığı ve Alikiri köyünde toprağa verileceği öğrenildi.

Bingöl'deki Canlı Bombanın Cenazesi Hınıs'ta

Alınan bilgiye göre, Bingöl'de canlı bomba olarak intihar saldırısı düzenleyen kişi PKK üyesi Nazlı Görer'in (29) Muş'un Varto ilçesinde doğduğu ve Erzurum'un Hınıs ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edilirken, ailesinin İzmir'in Bayraklı ilçesi Yamanlar semtinde oturduğu öğrenildi.

Görer'in 2002 yılında İzmir'de PKK'ya destek amacıyla düzenlenen izinsiz gösteriye katılarak pankart astığı, bu nedenle hakkında yakalama kararının bulunduğu kaydedildi. Nazlı Görer'in, 2002 yılında hakkında yakalama kararı çıktıktan kısa süre sonra evden kaçtığı, kızından haber alamayan babası Hasan Görer'in Yamanlar Polis Karakoluna kayıp başvurusunda bulunduğu belirtildi. Ailesinin, 2002 yılından sonra Nazlı Görer'den bir daha haber alamadığı öğrenildi.

Bingöl'de üzerindeki bomba düzeneğini patlatması sonucu olay yerinden geçmekte olan Mehmet Çibuk ve Hatice Belgin yaşamını yitirmiş, 21 kişi de yaralanmıştı.

PKK Özür dilemişti!

PKK'ya yakınlığı ile bilinen Fırat Haber Ajansı'nda yer alan açıklamada, canlı bombanın saldırıyı kendi insiyatifinde gerçekleştirdiği, hedefin polis karakolu olduğu ancak kaza sonucu bombanın patladığı belirtildi. PKK, ölen 2 sivil nedeniyle 'Kürt halkından özür dilediğini' açıklamıştı.

Sivilleri hedef alan eylemlere ve silah kullanımına karşı olduklarını belirtilen açıklamada, sorumlular hakkında gerekli yaptırımların yapılacağı vurgulanmıştı.

Hınıs'ta toprağa verilecek

Bingöl'de intihar saldırısıyla sivillerin ölümüne sebep olan canlı bomba Nazlı Görer'in cenazesini Babası Hakkı Görer ile annesi Perişan Görer teslim aldı.

İhd Malatya Şubesi yetkililerinin hazır bulunduğu Şehir Mezarlığı'nda cenazeyi alan aile, özel bir nakil aracı ile memleketleri Erzurum'un Hınıs İlçesi Alikiri Köyü'ne doğru yola çıktığı öğrenildi.

FOTO: Ajanslar

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Dicle Firat 7 yıl önce yorumlandı

Kurd'un, Turk'un farketmez, akan bir damla kan ve akabinde gelen goz yasi bana izdirap veriyor. Analar aglamasin ? Ama nasil duracak 30 yildir akan kan. Kurdun ve Turkun hak ve hukuklariyla birbirine saygiyi esas almasi disinda bircare yok. Kurdun olmayan, Tarih,kulturel hak ve hukuku taninmali. T.Erdogan in Avrupa daki Turk iscilerine, Kibris Turklerine istedigini ,Musluman Kurt kardeslerim dedigi Kurt Halkina da tanisa, 24 saatte silahlar ebediyen susar, ANA lar bir damla gozyasi dokmez. Aklin yolu bir ama mantigin oyle degil. Bu Erdemli cozum yoluna girilmez de, munafik Fetullah Gulen zihniyetiyle Kurt Halkinin iradesi katliamla yok edilmek esas alinacaksa buna Kurt Halkinin cevabi ne mi olur ? Iradesi kirilmis ,Kendini yonetemeyen Turk un kolesi olmaktansa , Onurumuzla , parcalanmis bedenlerimizi posetlerde Kutsal topraklarimiza bicilmek uzere ekeriz. Sex Said u Seyid Riza ji wer nekir. Ronahi Hevalin anisi onunde saygiyla egiliyorum. Saygilar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

madik 7 yıl önce yorumlandı

Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyorum. Şiddetin her türlüsüne karşıyım. Ancak Kürt Sorununu siyasal şiddet yoluyla çözüleceğine inananlara da var, bu kendi görüşleri ve tercihleridir. Canını, hayatını Kürtlerin özgürlüğüne adayan insanların kendilerini ve düşman gördüklerini öldürerek değil aksine kendilerini ve onları yaşatarak davalarına daha fazla hizmet edebileceklerine inanıyorum. Koşullar ne olursa olsun sorunlu da olsa demokratik zeminde barışçıl yöntemlerle sorunun çözüleceğine inanıyorum. Her insanın yaşama hakkı kutsaldır, polis, asker, gerilla, görevi, adı, sıfatı ne olursa olsun. Canlı bomba deniliyor ama tanık ifadeleri bunun tersi bir görüntü vermekte. Bombayı elinde taşıdığı,hedefinin polis karakolu olduğu, elindeki bombayı fark eden kadının PKK linin üzerine atılarak bombayı almaya çalıştığı, boğuşma sırasında yere düşen bombanın patladığı görgü tanıklarınca açıklanmıştır, bu tanıklardan biri de ölen kadının kızıdır.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

bıra 7 yıl önce yorumlandı

Sözde kürt halkını savunduğunu öne süren katil terörist PKK ve ONUN YALAKALARI bu İntihar saldırısını sonucu ölen mahsun insanların ahını nasıl ödeyeceksiniz. Bir halkın hakkı o halka zülmederek, o halkı öldürerek mi savunulur. Vicdanı olan hangi insan (tabi insansa) bunu kabul eder.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Öncelikle ailesine başsağlığı diliyor, bu kazada ölen insanlarımızın acısını paylaşıyorum. Kürd hareketi özür dileyerek büyük bir erdem göstermiştir. AKP yönetimindeki cemaat devleti Kürd Halkınına karşı büyük bir saldırı başlatmıştır. Sivil siyasi insanlarmızı esir almakta ve çocuklarımızı kimyasal meddeyle katlatmektedir. Buna karşı gelmek de insanlık görevidir. Bunun için bu direniş hangi eylem olsun varlık için kutsaldır. Kürdistanın göbeğinde Batmanda Mizgin adlı bebeğimizi katleden Fetonun polislerini aklamak için AKP şefi Erdoğan Avrupada bu bebeğimizi Özgürlük Hareketinin katlettiğini söylüyor. İnsanım diyen herkes birkere daha düşünmelidir. Herşey ortadayken nasıl kendilerini haklı çıkarabilir. Bunun adı münafıklıktır. Bu kirli savaşa karşı çıkıp küçük bir yorum yaptığımızda hakaret denip ya kesilmekte ya da yayınlanmamaktadır. Peki Fetonun okyanus ötesinden türk devletine talimat vererek Kürd Milletine karşı soykırım istemesi insanlık suçu değilmidir?

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

YILMAZ ACAR 7 yıl önce yorumlandı

Kim bilir ne derdi vardı kızcağızın.Onu rahatsız eden neydi acaba, ....... tarafından cinsel tacize mi uğradı yoksa sevgilisi falan mı terketti onu.Aklına herşey gelir insanın,derdi neymiş diye bu kızın,değil mi?

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hınıslı 7 yıl önce yorumlandı

yazık değil mi bu gençlere, allah mazlum kürt halkına yardımcı olsun. ne pkk ne kemalist ınkarcı devlet ne de de fetullahçı devletin umurunda kürtler. hepsi de kendini ve iktidarını düşünüyor. kürt halkının haklı ve masum istekleri yıllardır böyle saçma sapan eylemlerle terörize edildi ve böyle gençler hep kurban edildi. ey allahım, sen bu halka çektirenlerin belasını dünyada ver. sadece sana sığınıyoruz. Bu dünyada bize zulmeden zalimlerin belasını ver. akılsızlara da akıl ver. her ikisinin de şerrinden sana sığınıyoruz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Alikir 7 yıl önce yorumlandı

Bele ... hınısta istemiryoruz. memlekletimizin adını batırdı ......

0 Kişi beğendi.