Bingöl'ün Gündemi: Şeyh Said Caddesi

06 Mart 2012 Salı 11:55

Belediye Meclisi, Yavuz Selim Caddesi'nin isminin 'Şeyh Said Caddesi' olarak değiştirilmesi için 2 bin imza ile desteklenen talebi Meclis gündemine aldı.

Bingöl'ün Gündemi: Şeyh Said Caddesi

Bingöl'de Yavuz Selim Caddesi'nin isminin 'Şeyh Said Caddesi' olarak değiştirilmesi için Yeni Mahalle sakinleri tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan imza kampanyasında 2 bin imza toplamıştı. Yeni Mahalle sakinleri ve esnafı tarafından destek gören kampanya kapsamında toplanan imzalar iki hafta önce Belediye Meclisi'ne sunuldu.

Toplanan imzaları dikkate alan Bingöl Belediye Meclisi, önümüzdeki gönlerde talebi karara bağlayacak.

Kampanyayı başlatan Yenimahalle sakinleri taleplerinin Meclis gündemine alınmasının heyecanını yaşadıklarını belirterek, şunları dile getirdiler:

"Mahallemizde bulunan caddelerimizden birine Şeyh Said Efendi'nin isminin verilmesi için gerekli çalışmalar yapılmış ve mahalle sakinlerine sunulmuştur. Yapılan çalışmalar neticesinde olumlu sonuçlar alınarak toplanan 2 bin imza dilekçeyle birlikte Bingöl Belediyesine iletilmiştir. Bingöl Belediyesi konuya duyarsız kalmamış bu isteği Belediye Meclis gündemine taşımıştı. Belediye encümenlerinin önümüzdeki hafta karar alacağı ve Yenimahalle sakinleri için önem arz eden bu konunun halkımızın isteği doğrultusunda bir karara bağlanacağına inanıyoruz. Bu çalışmalarda emeği geçen ve imzalarıyla destekte bulunan tüm halkımıza teşekkür eder, ayrıca alacakları karardan ötürü şimdiden Bingöl Belediye Meclis üyelerine teşekkür eder, saygılarımızı sunarız." (Haber Diyarbakır)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ibrahim kırdağ 7 yıl önce yorumlandı

istiklal mahkemesinin hunharca şehid ettiği şeyh said e itibarını iade etme zamanı gelmiştir. gönlümüzde yaşattığımız Doğunun gurur kaynağı şeyh said için hınıs belediyesi de harekete geçmeli ve ismini bir caddeye vermelidir. ayrıca ahde vefa kuramı çerçevesinde hareket eden bingöl belediyesindeki bu hareket için girişim yapan tüm arkadaşlara müteşekkiriz ve canı gönülden teşekkür ediyoruz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

H. Korkutata 7 yıl önce yorumlandı

Ne dır dır ediyorsun rengi misin nirengi misin nesin? Haberde geçen Bingöl Belediyesi AKP li değil mi? Niye göstericilerce duyarsızlığı eleştirilmiş o zaman ... Üzüm yemek yerine bağcıyı dövmeye kalkışıyorsun....

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

rengi109 7 yıl önce yorumlandı

bingöldeki şeyhlerin %90 nı akplidir.dedelerinin yolundan giden yok.bi çoğu yalakalık ediyor.

0 Kişi beğendi.