Elektrik Direği Hınıs'ta Can Aldı

08 Ekim 2011 Cumartesi 03:35

Hınıs'ta elektrik direğine tırmanarak oyun oynayan 16 yaşındaki delikanlı Fedli Dündar, yüksek akıma kapılarak can verdi.

Elektrik Direği Hınıs'ta Can Aldı
Hınıs'ta dün elektrik direğine tırmanarak oyun oynayan delikanlı, yüksek akıma kapılarak öldü.

Erzurum- Hınıs'a bağlı Mollacelil Köyü'nde oturan 16 yaşındaki Fedli Dundar, kuzeni Nurullah Duman ile 'yüksek gerilim hattı direğine tırmanma yarışında' akıma kapıldı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Dundar, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı. 

Olay, Dün Hınıs'a bağlı Mollacelil Köyü'nde meydana geldi. İlköğretimi bitirdikten sonra okula gitmeyen Fedli Dundar, aynı yaştaki kuzeni Nurullah Duman ile birlikte hayvan otlatmaya çıktı. Dundar ve Duman elektrik direğine tırmanma yarışı yaptı. Hayvanları otlattıkları bölgeden geçen yüksek gerilim hattını taşıyan elektrik direğine ilk tırmanan Fedli Dundar, kuzeni Nurullah'ın gözleri önünde akıma kapıldı. Yere düşen Fedli Dundar, Nurullah Duman'ın haber vermesi üzerine köylüler tarafından Hınıs Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Vücudunun büyük bölümü yanan Dundar, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı. 

Cumhuriyet savcılığınca ifadesi alınan Nurullah Duman, "Fedli ile hayvanları otlatırken 'çay demleyip içelim' dedim. Bunu kabul etmedi ve 'direğe tırmanalım' dedi. Fedli tırmandığı direkten ayaklarımın dibine düştü, çok korktum" diye konuştu. 

Saadet-Abdurrahman Dundar çiftinin 4 çocuğundan ikincisi olan Fedli Dundar, yakınlarının gözyaşları arasında doğduğu köyde toprağa verildi.

 İHA'dan Alınmıştır.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ilvan kırdağ 7 yıl önce yorumlandı

Komşu köyümüzede ölümle sonuçlanan bu talihsiz can kaybı hepimizi derinden üzmüştür.Başta anne, ve babası olak üzere tüm yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum. İlvan KIRDAĞ Nüfus Müdürü /DİYARBAKIR

0 Kişi beğendi.