Erzurum, Derik ve Silvan'da 9 kişi gözaltına alındı

05 Şubat 2016 Cuma 17:37

Mardin'in Derik ilçesi ile Erzurum'da bu sabah düzenlenen ev baskınlarında 8 kişi gözaltına alındı. Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde de bir cafede oturan genç bir kadın gözaltına alındı.

Erzurum, Derik ve Silvan'da 9 kişi gözaltına alındı
 Kürdistan'da siyasi soykırım operasyonlarına her geçen gün yenileri ekleniyor. Mardin'in Derik ilçesinde sabah saatlerinde polisler tarafından Kale, Cevizpınar ve Dağ mahallelerinde eşzamanlı ev baskınları düzenlendi. Evlerde yapılan aramaların ardından Derik Belediyesi Meclis üyesi İhsan Denk, Hamit Güleç, Serkan Karakoç ve Mahmut Durgut adlı yurttaşlar gözaltına alındı. Operasyonun gerekçesi öğrenilemezken, gözaltına alınanlar İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Öte yandan dün ilçede gözaltına alınan 5 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Erzurum'da İHD yöneticileri gözaltına alındı

Erzurum merkez Yunus Emre Mahallesi'nde 2, Karayazı ilçesinde ise 2 yurttaş sabah saatlerinde evlerine yapılan baskınla gözaltına alındı. Gözaltına alınanların İHD Yönetim Kurulu Üyesi Erdal Özakcı, İHD üyesi Yavuz Karabudak, Hamit Ateş ve lokanta işletmecisi Cemil Kuş olduğu öğrenildi. Gözaltına alınanlar, Erzurum TEM Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. 

Silvan'da genç bir kadın gözaltına alındı

Diyarbakır'ın Silvan ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi Hastane Caddesi üzerinde bir cafede oturan Beritan Nergiz (22) isimli genç bir kadın polisler tarafından gözaltı alındı. Nergiz'in gözaltı gerekçesi öğrenilemezken, gözaltına alınan genç kadının İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde tutulduğu belirtildi. 

DİHA


Yorum Gönder