Erzurum Merkez ve İlçelerinde Ev Baskınları ve Çok Sayıda Gözaltı

27 Temmuz 2015 Pazartesi 13:00

Erzurum merkez ve ilçelerinde de bugün polis operasyonları devam etti. Çok sayıda kişi gözaltına alınırıken, operasyonların devam edeceği bilgisi alındı...

Erzurum Merkez ve İlçelerinde Ev Baskınları ve Çok Sayıda Gözaltı
 Erzurum Kent merkezinde yapılan ev baskınlarında Ayhan Yılmaz, Civan Deniz, Meryema Aslan, Fatma Sayan, Rıdvan Çağlar, Abdullah Yıldırım, Mutlu Bilgin adlı üniversite öğrencilerininde içinde bulunduğu kişiler gözaltına alındı. Gözaltına alınan bu öğrencilerin yanı sıra Erzurum Atatürk Üniversitesi BESYO sınavları için Mardin'den gelen 5 öğrencinin de "Eylem yapacakları" iddiasıyla yine polislerce gözaltına alındıkları öğrenildi.
 
Horasan ilçesinde yapılan ev baskınında da Yaprak Aydın isimli bir genç, gözaltına alındı. 

Karayazı ilçesine bağlı Kırgındere (Qırxındere) Mahallesi'ne bağlı Teco mezrası kırsalında başlatılan askeri operasyonda sırasında ise mezrada yaşayan Abdurrahman ve Nesim Ağgöz, Erdal ve Murat Üstündağ, Ayşe Yılan isimli 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanların Karayazı İlçe Müdürlüğü'ne götürüldükleri öğrenildi. 

Yine Tekman ilçesinde de sabah saatlerinde ev baskınları yapıldı. Taşkesen köyünde asker ve polisler tarafından yapılan baskınlarda aralarında HDP'li ve DBP'li yöneticilerinin de bulunduğu 15 yurttaşın gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan 15 kişinin İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldükleri öğrenildi.

Öte Yandan Bingöl'de de bu sabah saatlerinde çok sayıda eve polisler tarafından baskın düzenlendi. Düzenlenen baskınlarda 10 kişi gözaltına alınırken, gözaltı sayısının artabileceği belirtiliyor. Muş'un Bulanık ilçesinde ise gece saatlerinde polisler tarafından Şehitlik ve Bahçelievler mahallerinde bulunan iki ayrı eve yapılan baskınlarda 2 kişi gözaltına alındı. İhbar olduğu gerekçesiyle evlere yapılan baskınlarda Ercan Karadağ ve Emrah Çoban adlı gençler gözaltına alınarak, Bulanık Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Evlerde yapılan aramalarda kimi eşyalarda tahrip edildi.

Burada yapılan işlemlerinin ardından Emrah Çoban adlı yurttaş serbest bırakılırken, emniyette tutulan Ercan Karadağ'ın ise bugün savcılığa çıkarılacağı öğrenildi. Önceki gün Şehitlik Mahallesi'nde iki ayrı eve polislerce yapılan baskınlarda gözaltına alınan Maşallah Selvi ve Ömer Selvi isimli yurttaşkar, emniyetteki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Aynı gece gözaltına alınan Sedat Öner ise, emniyetteki işlemlerinden sonra savcılık tarafından alınan ifadesinin ardından tutuklama talebiyle Sulh Ceza Mahkemesine sevk edildi. Mahkeme tarafından ifadesi alınan Öner serbest bırakıldı.


Hınıs Haber - AJANSLAR
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder