Erzurum Pasinler Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı

15 Ağustos 2015 Cumartesi 15:18

Erzurum’un Pasinler ilçesinde gece saatlerinde Pasinler ilçe Emniyet Müdürlüğü binası ve lojmanlarına roket ve uzun namlulu silahlarla saldırı oldu.

Erzurum Pasinler Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı
Erzurum Pasinler'de İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatar ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Gece yarısından sonra HPG'liler tarafından Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı yapıldı. 

Ağrı karayolunun üzerinde bulunan ilçe emniyet müdürlüğü binası ve lojmanlarına belediyenin yaptırmış olduğu maket peribacasının bulunduğu park alanından roketli ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Saldırının duyulması üzerine Erzurum’dan çok sayıda Özel Harekat timi ilçeye sevk edildi. Çatışma sabah saatlerine kadar devam etti. Saldırıda 3 katlı ilçe Emniyet Müdürlüğü binası ile lojmanların ön cephesinde hasar meydana geldi. 
 
Basının olay yerinden görüntü almasına polis izin vermedi. Çatışmanın ardından ilçe halkı sokağa döküldü. Görgü şahitleri, gece saatlerinde başlayan çatışmanın saban 07.30’a kadar devam ettiğini belirtti. Kaymakam Ali Ada, çatışmada ölen ya da yaralanan polis saldırı ve sivil vatandaşın bulunmadığını ifade etti. Saldırı sonrasında İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, ilçeye gelerek çatışma hakkında bilgi aldı. Çatışmanın yaşandığı yol kısmi olarak araç trafiğine kapatıldı. Tek şerit üzerinden karayolu taşımacılığına izin veriliyor.


BAYRAKLARLA YÜRÜDÜ, KARAYOLUNU KESTİLER

Pasinler'de bugün tüm işyerlerine sabahın erken saatlerinden itibaren bayrak asılırken, yaklaşık 1500 kişi, ellerinde bayraklarla ilçe merkezindeki Dörtyol Kavşağı'nda toplandı. Erzurum- Pasinler- Ağrı karayolunu kesen grup, lastik yakıp yolu trafiğe kapattı. Saldırıyı bahane eden ırkçı bir grup ise Kars, Ardahan, Iğdır istikametinden gelen yolcu otobüslerine saldırarak, kimi yurttaşlara ait araçları ateşe verdi. Erzurum'dan çok sayıda polis sevk edilmesine rağmen saldırganlara herhangi bir müdahalede bulunulmaması dikkat çekti. 


(AJANSLAR)


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder