Erzurum'da Akparti ilçe kongreleri hız kazandı

26 Aralık 2011 Pazartesi 10:05

Akparti Erzurum il ve ilçe teşkilatlarında hummalı çalışma, ilçe kongreleriyle devam ediyor.

Erzurum'da Akparti ilçe kongreleri hız kazandı
Akparti Erzurum il örgütünde yeni dönem, merkez ve taşra teşkilatında yapılan kongrelerle hız kazandı. Bir önceki hafta Merkez ilçelerinde, dün de Karayazı ve Tekman'da yapılan ilçe kongreleriyle devam etti.
Yapılan İlçe kongrelerine Akparti Erzurum İl başkanı Murat Kılıç ve bir önceki dönem Akparti Erzurum milletvekilliği görevinde bulunan ve Akparti'nin medyadan sorumlu başkan yardımcısı Dr. Saadetin Aydın da katıldı.

Kongrelerin siyasi partilerin olmazsa olmazları olduğunu belirten Kılıç, ''Merkez ilçeler dışında Olur ve Oltu'da kongrelerimizi sonuçlandırdık. AK Parti hükümeti döneminde ilçelerimizde önemli hizmetler gerçekleştirdik. 2002 yılında memurlar maaş alamaz duruma gelirken, bugün ülke hizmete doydu. O günden bugüne kadar hem demokrasi hemde kalkınma mücadelesi verdik'' dedi.

İlçe kongrelerine yoğun ilgi gösterildiğini ve katılımın oldukça yüksek olduğunu belirten Kılıç,'' Partimize olan ilgi her geçen gün artıyor. Oy oranını artırarak, üç dönem iktidar olan tek parti AK Parti'dir. İlçe kongrelerimizde gördüğümüz heyecan çalışma azmimizi daha da geliştiriyor'' diye konuştu.

Hınıs İlçe kongresi'nin ise yakın bir zamanda gerçekleştirilmesi bekleniyor.
Hınıs ilçe başkanlığı için aralarında eski yöneticiler de dahil dört adayın olduğunu belirtiliyor.

Öte yandan, Aziziye AK Parti İlçe Başkanlığı'na Ahmet Gül, Yakutiye İlçe Başkanlığı'na Yunus Şahin, Palandöken İlçe Başkanlığı'na Fatih Yeşilyurt, Oltu ilçe başkanlığına ise Fuat Demir'in yeniden seçildiği bildirildi.

Yorum Gönder