Erzurum'da çatışma: HDP İl Başkanı Nevzat Çavuş yaralandı

09 Ekim 2014 Perşembe 00:21

Erzurum'da Kobanê'ye yönelik saldırıları kınamak amaçlı yapılan yürüyüşe polis saldırısı sonucu çatışma çıktı. Çıkan çatışmalarda HDP İl Başkanı Nevzat Çavuş ağır yaralandı.

Erzurum'da çatışma: HDP İl Başkanı Nevzat Çavuş yaralandı
 Erzurum'da Kobanê'ye yönelik saldırıları kınamak amaçlı yapılan yürüyüşe polis saldırısı sonucu çatışma çıktı. Çıkan çatışmalarda HDP İl Başkanı Nevzat Çavuş ağır yaralandı. Polis olaylara karıştığı gerekçesiyle 8 kişiyi göz altına aldı

Erzurum'da Kobanê'ye yönelik saldırıları kınamak için yapılan yürüyüşe polisin saldırması üzerine çatışıma çıktı. Mahallebaşı semtinde bulunan DBP İl örgütünün önünde bir araya gelen çok sayıda partili ve yurttaş yürüyüşe geçti. Polisin yürüyüşe izin vermeyerek yurttaşlara saldırısı üzerine çatışmalar başladı. Polisin tazyikli su ve biber gazı kullanarak saldırdığı çatışmalarda, yurttaşlar ise taş ve sopalarla saldırıya karşılık verdi. Saldırı esnasında polisin attığı bir cismin başına isabet etmesi sonucu HDP İl bakanı Nevzat Çavuş ağır yaralandı.

Olay yerine gelen ambulansın polis tarafından geri göndermesi üzerine Çavuş, parti yöneticileri tarafından taksiyle Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Çavuş'un durumunun ciddiyetini koruduğu belirtilirken, olaylar esnasında en az 8 kişi ise gözaltına alındı. 


Olay sonrası Mahallebaşı semtini ablukaya alan polis ile yurttaşlar arasında çatışmalar sürüyor. 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

elleri kırılsın 4 yıl önce yorumlandı

Geçmiş olsun başkanımıza acil şifalar diliyorum , faşist .... cezasını bulacak

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ali Haydar 4 yıl önce yorumlandı

Biran önce ...... .... pkklı Erzurumu Diyarbakır Sanmayın. Kuzeydeki Kıpçak Türkü ilçeleri unutmayın! Erzurum .... pkk yandaşklarına mezar olacak! Editör : Yorumunuzun devamında hakaret ve kişilik haklarına saldırı olduğu için yayınlanmamıştır.

0 Kişi beğendi.