Erzurum'da ev baskınları, 2 kişi tutuklandı

13 Kasım 2014 Perşembe 13:07

Erzurum'da özel harekat polislerince yapılan ev baskınlarında aralarında öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Göz altına alınan 8 kişiden 2'si tutuklandı.

Erzurum'da ev baskınları, 2 kişi tutuklandı
 Erzurum'da düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan 8 kişiden 2'si daha tutuklandı. 2013 yılındaki Lice protestoları nedeniyle düzenlenen operasyonda tutuklananların sayısı 5 oldu.


Erzurum'da dün sabahın erken saatlerinde özel harekat timlerince düzenlenen ev baskınlarında gözaltına alınan çoğu öğrenci 8 kişiden dün mahkemeye sevk edilen 4 kişiden 3’ü tutuklanmış, biri ise denetimli serbestlik şartı ile serbest bırakılmıştı. Erzurum Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerin ardından Fırat Aydın, Erkan Karayel, Orhan Gündüz ve Şemsettin Gülmez de Erzurum Adliyesi’ne getirildi. 9 Haziran 2013 tarihinde Mahallebaşı semtindeki Lice protestolarına katıldıkları iddiasıyla savcı tarafından sorgulanan 4 kişiden Erkan Karayel serbest bırakıldı, diğer 3 kişi ise tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkeme Şemsettin Gülmez’in serbest bırakılmasına, Fırat Aydın ve Orhan Gündüz’ün ise tutuklanmasına karar verdi. 

Tutuklanan 2 kişi de Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüldü. 

Operasyonda gözaltına alınan öğrencilerin, önceki yıllarda olduğu gibi sınav döneminde gözaltına alınmasına dikkat çekildi.

DİHA

Yorum Gönder