Erzurum'da Gerginlik; Mahallebaşı'na Yürümek İstediler

20 Ekim 2011 Perşembe 21:28

Hakkari`nin Çukurca ilçesindeki PKK saldırısında hayatını kaybeden Erzurumlu Er Mesut Kazanç'ın cenaze töreni için toplanan gruplar galeyana gelerek, Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Mahallebaşı semtine yürümek istedi.

Erzurum'da Gerginlik; Mahallebaşı'na Yürümek İstediler

Hakkari`nin Çukurca ilçesindeki PKK saldırısında hayatını kaybeden Erzurumlu Er Mesut Kazanç'ın cenaze töreni için toplanan gruplar galeyana gelerek, Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı Mahallebaşı semtine yürümek isteyince gerginlik yaşandı. 

Grubun yürüyüşüne Polis izin vermedi..

Erzurumlu Piyade Onbaşı Mesut Kazanç için Lala Paşa Camii'nde tören düzenleneceğinin açıklanmasının ardından şehrin muhtelif semtlerinde toplananlar, cami avlusunda buluştu. Kalabalık grup burada uzun süre PKK aleyhine slogan attı. Daha sonra Mahallebaşı'na doğru yürümek isteyen gruba polis tarafından müdahale edildi. Grupla polis arasında yaşanan arbedede bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi yaşadı.

Polis'in Erzurum'da geniş güvenlik önlemleri aldığı ve olası provakasyonlar için tedbirleri üst düzeye çıkardığı bildiriliyor.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 5

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ismail düzgün 7 yıl önce yorumlandı

gecmişi cabuk unutuyoruz 1990yılarında tarhi tam hatılamıyorum erzurumda bir ilcesinde catişma olmüştu binlerce erzurunmlu tekbir atarak mahalebaşına saldırmaya kalktılar elazıgda alevilerin oturdugu mahleye taş yagmuruna tutular ırcılıkve faşizim budur

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hınıslı 7 yıl önce yorumlandı

yaw Allahtan korkun bende ordaydım bir tek insanın bile aklından geçmedi öyle birşey.sadece bi kaç tane yobaz genç cahiller bağırıp çağırıyodu onlarda adı üstünde genç cahil ne yapsın.herkes usülünce şehidimizin cenaza namazını kıldı ve uğurladık bu kadar.çok sakin bi cemaatti haber acayip abartılmış mahallebaşılıların yalanı olsa gerek :))

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

harun 7 yıl önce yorumlandı

hani kürt ayrı tetorist ayrıydı şehit olan kürt asker ve saldırdığınız mahalle kürt mahallesi Allah akıl fikir versin bu kafayla terörle 1000 sene uğraşırsınız

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erzurumlu 7 yıl önce yorumlandı

Hep aynı manzara, hep aynı nakarat... Kahrolsun PKK diyorsunuz tamam da... Hemen akabinde hem Kürt vatandaşlarımızı ayrı tutuyoruz diyorlar hem de kürt vatandaşların ev ve işyerleri de her zaman taciz ediliyor... Bu ne yaman çelişki ama değil mi?.......

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Muzaffer Kurdox 7 yıl önce yorumlandı

Azerbaycan kökenli TCnin bazı kuyrukları yapılmış Dadaşlar türk milliyetçiliği ile kirletilmiş ve Kürt özgürlük hareketlerine karşı kullanılıyorlar. Bu çevrelere tavsiyem Ayhan Çarkından ders alsınlar. Kürdistanda bulunduklarına Kürdlere (Hamidiye Alayları) dua etsinler.

0 Kişi beğendi.