Erzurum'da Gündem Fuhuş Operasyonu

12 Ekim 2011 Çarşamba 02:51

Erzurum fuhuş operasyonuyla sallanıyor. Yaklaşık bir hafta önce polisin teknik takibi sonucu ortaya çıkan fuhuş operasyonundaki ayrıntıların, basından bir süre kapalı tutulması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. İşte Erzurum Güncel'in haberine göre Fuhuş Operasyon'unda son durum...

Erzurum'da Gündem Fuhuş Operasyonu
Polisin teknik takibi sonucu gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda 7 kişi çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Fuhuş operasyonuna adları karışan Aziziye ilçesi belediyesine ait termal tesislerde çalışan iki işçinin görevine son verildi.

Erzurum'da fuhuş olaylarına yönelik araştırma yapan polis, teknik takip çalışması yaptı. Polisin takibine Aziziye ilçe belediyesine ait termal tesiste biri sözleşmeli, diğeri kadrolu olarak çalışan M.C. ve S.B'de takıldı. Hayat kadınlarının termal tesisin aile kabinlerine girişlerine göz yumdukları iddia edilen iki kişiyle birlikte 5 şüphelide eş zamanlı operasyonla gözaltına alındı. Polisin teknik takibine takılan çok sayıda kişiden,7'si fuhuş yaptırmak suçlamasıyla adliyeye çıkarıldı. 7 kişi çıkarıldıkları mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz, olayın münferit olduğunu söyledi. Fuhuşun, otel ve kaplıcaların dışındaki aile kabinlerinde yapıldığı bilgisine ulaşıldığını belirten Cengiz, fuhuş operasyonuna adları karışan iki kişinin işine son verildiğini bildirdi. Başkan Cengiz, "Olay otel ve kaplıcalar dışındaki aile kabinlerinde meydana gelmiştir. Burası turistik bir tesis. Girenlerden kimlik sorulmaz. Hayat kadınlarının girişine göz yummuşlar. İki kişinin işine son verirken, tesisler müdürü ve diğer çalışanlar hakkında idari soruşturma başlatıldı" dedi.

Öte yandan, yakaladığı iki paket sigarayı bile bültenle basına bildiren Erzurum Emniyet Müdürlüğünün bu olayı saklaması ise dikkatlerden kaçmadı. Termal teksizlere gelen siyasetçi, işadamı ve komu görevlilerin ise yine teknik takip sonucu belirlendiği ileri sürüldü.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ramazan 7 yıl önce yorumlandı

Muhafazakar ve mukadasetçı Erzurumun göze gelmeyen bir gerçekliği:))) Muhafazakarlığın boş birşey olduğunun en açık kanıtı bu tür olaylardır....

0 Kişi beğendi.