Erzurum'da ırkçılar bir kez daha sahnede

06 Haziran 2015 Cumartesi 01:17

HDP mitingine polis gözetiminde saldıran ırkçı gruplar, bu kez de HDP Erzurum il binası önüne gelerek bayrak açtı. Provokatörler bir süre burada bekledikten sonra polislerin bulunduğu bölüme geçerek, sayıları giderek arttığı gözlendi.

Erzurum'da ırkçılar bir kez daha sahnede
 Dün HDP mitingine katılanlara dönük AKP'li saldırganların polis gözetiminde yaptığı katliam provasının ardından halen gerginliğin hakim olduğu Erzurum'da ırkçı guruplar Türk bayrakları ile HDP il binası önüne geldi. Merkez Yakutiye ilçesi Mahallebaşı semtindeki parti binasının önüne gelen provokatörler, bir süre burada bekledikten sonra HDP'lilerin dışarı çıkmasıyla polislerin bulunduğu noktaya geçti. 

Irkçı grubun semte yakın noktadaki Cumhuriyet Caddesi'nde birikmeye başladığı ve sayısının her geçen dakika arttığı bildirildi. Sloganlar ve hakaretler ile belirli bir süre slogan atan grup daha sonra dağıldı. Yetkililer bu tarz eylemlerin seçimden sonra daha fazla olmasından endişe ediyor. Halkların Demokrasi Partisi yetkilisi; gençlerimizi sakinleştirme konusunda zorluk çekiyoruz. Provakatif eylemler şiddeti tırmandırabilir. Herkesin sağ duyulu olması gerektiğini söyledi.


Yorum Gönder