Erzurum’da Kürde durak yasak!

28 Nisan 2014 Pazartesi 01:36

Kürt öğrencilerine yönelik ırkçı saldırılar yapan bir kesim şimdi de duraklara yazılar yazarak tacizlerde bulunuyorlar.

Erzurum'da Kürde durak yasak!
Özellikle Kürt öğrencilere ırkçı saldırılarla sık sık gündeme gelen Erzurum'da şimdi de dolmuş duraklarında ırkçı gruplar tarafından "Kürde durak yasak" yazıları yazıldı.
Kentin en işlek yerlerinden Yavuz Sultan Selim Bulvarı Yenişehir Polis Karakolu'nun yanı başında yazılan "Kürde durak yasak" ırkçı yazıların şehrin çeşitli yerlerinde yazıldığı öğrenildi
'Kürt öğrencilerin can güvenliği yok'

Erzurum'da sık sık ırkçı saldırılara maruz kaldıklarını dile getiren Atatürk Üniversitesi öğrencisi Y.Y, "Erzurum'da Kürt olduğumuz için sürekli ırkçı saldırılara maruz kalıyoruz. Saldırganlar belli olmasına rağmen herhangi bir işlem yapılmıyor. Irkçı gruplar polis tarafından sürekli korunup kollanmakta" dedi. Y.Y, şehirde can güvenliklerinin olmadığına dikkat çekerek, "Artık can güvenliğimiz kalmadı. Tek başımıza dolaşamıyoruz. Birçok arkadaşımız tek görüldüğü için ırkçı grupların saldırılarına maruz kalmışlardı" diyerek, başlarına gelebilecek herhangi bir durumun sorumlusunun ırkçı grupları kollayan polis olduğunu vurguladı. 

'Yazılar bir haftadır duruyor'

Görgü şahitlerinden E.G. ise yazıların bir hafta önce yazıldığını belirterek, "Duraklarda ırkçı gruplar tarafından yazılan çeşitli yazılar Erzurum'un farklı yerlerinde de var. Polisin bu yazıları yazanları bulması gerekirken, yazılar bir haftadır bu duraklarda. Ne emniyet ne de belediye bir şey yaptı. Hiçbir şey yapılmasa bile bu yazılar silinebilirdi" diye konuştu.


(Erzurum/DİHA)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Nevroz 4 yıl önce yorumlandı

Dadaslardan cektiğimiz nedir anlamıyorum. yahu kürtler size ne yaptı bu kadar kindarsınız. akp de bunlara canak tutar ancak ayıp. yazıklar olsun ırkcı namussuzlar.

0 Kişi beğendi.