Erzurum'lu Er Beycur'un ailesinden komutana tepki: Tören de, Bayrak da istemiyoruz

20 Ağustos 2015 Perşembe 01:51

Siirt'te yola döşenen mayının patlatılması sonucu yaşamını yitiren askerlerden Er Recep Beycur'un Erzurum'un Karaçoban ilçesinde ikamet eden ailesine haberi vermeye gelen askerleri yetkilileri, aile ve mahalleliler kovarak tepkilerini gösterirken, eve bayrak asılmasına da izin verilmedi.

Erzurum'lu Er Beycur'un ailesinden komutana tepki: Tören de, Bayrak da istemiyoruz
 Siirt'in Şirvan ile Pervari ilçeleri arasındaki karayolunda devriye görevini yürütün askeri aracın geçişi sırasında yola döşenen mayının patlatılması sonucu 8 asker yaşamını yitirdi. Askerlerden 20 yaşındaki Recep Beycur'un Erzurum'un Karaçoban ilçesine bağlı Kırımkaya Mahallesi'nde ikamet eden aileye, çocuklarının yaşamını yitirdiği haberini vermek için İlçe Karakol Komutanı ve beraberinde çok sayıda özel hareketin de bulunduğu zırhlı araçla eve geldi. Eve bayrak asacaklarını ve askeri tören yapacaklarını belirten askerlere, aile ve mahalleliler "Bizim çocuğumuz sizler öldürdünüz" diyerek tepki gösterdi.

Aile ve mahalleliler askeri kovdu

Eve bayrak asılmayacağını belirten aile ve mahalleliler, askerin derhal mahalleyi boşalmasını istedi. Askerin diretmesi üzerine toplanan mahalleli, askeri mahalleden kovarken, aile bireyleri ise askeri töreni yapmayacaklarını belirtti. 

Yarın geleceği belirtilen Beycur'un cenazesi aile ve mahallililer köy camisinde yapacakları dini merasimin ardından köy mezarlığında defin edecekleri belirtildi.

HINIS HABER - DİHA


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder