Hala Çadır Bekliyorlar!

27 Ekim 2011 Perşembe 10:01

Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar, 7,2 büyüklüğündeki depremin vurduğu Van’da çadır sıkıntısı yaşandığını doğrulayarak, “30 bin çadır kurmayı planlıyoruz ancak 600 bin afetzede için 120 bin çadır lazım” dedi.

Hala Çadır Bekliyorlar!

Kızılay Başkanı Ahmet Lütfi Akar, 7,2 büyüklüğündeki depremin vurduğu Van’da çadır sıkıntısı yaşandığını doğrulayarak, “30 bin çadır kurmayı planlıyoruz ancak 600 bin afetzede için 120 bin çadır lazım” dedi. Akar, kuruma ait 17 TIR’ın da yağmalandığını ifade etti.

Kızılay’ı bastılar

“Bir çadır sıkıntısı olduğunu kabul etmekteyiz” diyen Akar, AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in eleştirileriyle ilgili de “Bir gün deprem olur diye 500 bin çadırı stoklama şansınız yoktur, bu afet mantığına aykırıdır” diye konuştu. Depremin ardından her depremde olduğu gibi Van’da da yağmacıların ortaya çıktığına dikkati çeken Akar, “17 TIR’ımız, yağmacılar tarafından talan edilmiştir. Van’daki çadır kentimiz de bu yağmacılar tarafından talan edilmiş, vatandaşların direnci sayesinde oradaki 50 çadırımız muhafaza edilebilmiştir. Van’daki Kızılay Şube Başkanlığımız, bunlar tarafından basılmıştır” diye konuştu. Akar ayrıca vatandaşların çadır kente gitmeyerek çadırları evlerinin yanında kurmak istediğini söyledi.

Taraf Gazetesi

Yorum Gönder