Her Seçimin Vaadi İçme Suyu Hala Gelmedi

29 Mayıs 2015 Cuma 01:16

Seçime sayılı günler kala oy toplamak için son kozlarını oynayan AKP, Erzurum Horasan'da yıllardır devam eden temiz içme suyu sorununu bir kez daha seçim propagandasına alet etti.

Her Seçimin Vaadi İçme Suyu Hala Gelmedi
  İlçenin en işlek noktalarına “Müjde Horasan’a 40 kilometreden yeni içme suyu” pankartı astıran AKP’li belediyeye tepki gösteren halk, artık AKP’ye kanmayacaklarını vurguladı. İnsan sağlığını tehdit eden içme suyu halk tarafından kullanılmazken, bölgenin her tarafında su akmasına rağmen yurttaşlar marketlerden damacana sularını satın alıyor. Yağmurlu ve karın yağdığı günlerde ise sular çamur olarak akmakta. Yurttaşlığın temel haklarından olan suyu; AKP’liler oy pazarlığına konu yaparak her seçim öncesi su karşılığında oy istemekte.

7 Haziran hesap günü olacak

Seçimden seçime AKP’liler tarafından içme suyu sorunlarının çözüleceğine dair söz verildiğini hatırlatan Hulisi Şimşek adlı yurttaş, verilen sözlerin hala yerine getirilmediğine dikkat çekti. Şimşek, içme suyundan çok sayıda yurttaşın çeşitli hastalıklara kapıldığını söyledi. Şimşek, “Bugüne kadar hep Aras’ın suyunu içiyoruz. Ama Aras’ın nasıl bir suyunu içiyoruz? Aras nehrinden direkt hiç aratılmadan ilaçlanmadan suyunu içiyoruz. Bugüne kadar gelmeyen suyumuz ne hikmetse seçime yakın geliyor. AKP tüm seçimlerde pankartlar hazırlıyor ve mitinglerde suyumuz geliyor müjde veriliyor dedi. AKP’lilerin her seçim öncesi içme suyu sözü karşılığında oy istediğini söyleyen Mustafa Polat adlı yurttaş ise bu seçimde AKP’nin bu oyunlarına kanmayacaklarını söyledi. “AKP’ye artık oy yok” diyen Polat, 7 Haziran’da AKP’ye şimdiye kadar çözmedikleri içme sularının hesaplarını soracaklarını söyledi.

DİHA

Yorum Gönder