Hınıs Belediye Başkanı Ak Parti'ye Geçti

14 Ekim 2011 Cuma 13:50

Erzurum'da 3 ilçe ile bir belde belediye başkanı AK Parti'ye katıldı. Bu ilçelerin en önemlisi Hınıs'tır....

Hınıs Belediye Başkanı Ak Parti'ye Geçti

AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, MHP'li Narman Belediye Başkanı Ahmet Yücel İşleyen, bağımsız Çat Belediye Başkanı Şibli Saydın, Saadet Parti'li Hınıs Belediye Başkanı Enver Taçyıldız, Pasinler ilçesine bağlı Alvar Belde Belediye Başkanı MHP'li Zihni Tekman'ın AK Parti'ye katıldığını belirterek, ''Belediye başkanlarımızın rozetini Ankara'da düzenlenecek AK Parti Grup Toplantısı'nda Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan takacak'' dedi.

Söz konusu belediye başkanlarının önceki yerel seçimlerde AK Parti'den aday olmak isteyen isimler olduğunu ifade eden Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

''Biz o günün şartlarında kendilerini aday göstermeyince,onlar da başka partilerden aday olmuş ve kazanmış arkadaşlardı. Bu geçişler zaten Erzurum'da yüzde 70 oy oranına erişmiş bir parti olarak AK Parti'nin gücünü gösteriyor. Arkadaşlarımızdan böyle bir talep geldi biz de kabul ettik. İnşallah hayırlı olur. AK Parti'nin gücüyle inanıyoruz ki daha iyi hizmet edecekler. Halkımızla daha çok bütünleşecekler. Zaten kazandıkları bölgelerde AK Parti'nin oy oranı yüzde 75'lerdeydi.''

''35 belediyenin 34'ü AK Parti'li oldu''-

Belediye başkanlarının, vatandaşın AK Parti'ye olan teveccühünü gördüğü için partilerine katıldıklarını ifade eden Kılıç, ''Yeni geçişlerle birlikte Erzurum'daki toplam 35 belediyenin 34'ü AK Partili oldu. Şu anda bir tek Şenkaya'ya bağlı Paşalı Belde Belediye Başkanı farklı bir partiden. Onun dışındakilerin tamamı AK Parti'li'' diye konuştu.

Kılıç, Tortum ilçesine bağlı Bağbaşı Belde Belediye Başkanı Karabey Eroğlu'nun partilerinden istifasıyla ilgili olarak da ''Eroğlu'nun istifa dilekçesi henüz işleme konulmadı'' dedi.

Hınıs Belediyesi de Akparti'ye Geçti

Akparti'ye katılan Belediye Başkanları arasında Hınıs Belediye Başkanı Enver Taçyıldız'da var. Enver Taçyıldız, 2009 yerel seçimlerinde, AKP'nin Ali Eren'i aday göstermesi üzerine SP'den aday olmuş ve tepki oylarıyla seçilmişti. 
Taçyıldız'ın ''Akparti'ye geçişinin tek amacı Hınıslı'ya daha iyi hizmet etmek olduğunu'' söylediği bildirildi.

Ajanslar/ Haber Merkezi

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

unver 7 yıl önce yorumlandı

hinisi xunus okumak lazim cumhuriyet tarihi bize hep bizi bizden calip goturen ve baskalarin buyrugunda olma ve ona yalakalik yapmak ve onun esiri olma versiyonlarini verdi kendi milletiyle taninmayan bir baska millet ile bir patriye katilma bence bir seyi degistirmez cunku kendisine faydasi olmiyan bir baskasina da fayda getirmez arkadaslar

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

gorates 7 yıl önce yorumlandı

sayın ahmet yılmaz hınıslıların derdi sorunu bir kepçe kum yada iki torba çimento değil , hınıslının derdi sorunu hizmet olmaması çalışma yapılmaması hınısı kalkındırmak adına çaba sarfedilmemesi.enver taçyıldız belediye başkanlığı süresince ne yaptı hınısa bunu hınısta yaşıyan 9800 kişi görmedide sadece senmi gördün.yaptıklarını hizmetlerini tüm hınıslılar gibi bende merak ediyorum,yapılanları paylaşırsan bizlerde öğrenmiş oluruz.senin hayatının neden ibaret olduğunu bilemem ama hınıslının hayatı asla bir kepçe kum ve iki torba çimentodan ibaret olmamıştır...hınıslı ciddiyetini seçim zamanı gösterecek merak etme. YÖNETİM: Sayın yorumcu, ilkelerimiz gereğince sitemizde ziyaretçilerin, Ünlü İsimlerin adını alarak yorum yapmalarını ahlaki bulmuyoruz. Bu nedenle nikiniz değiştrilmiştir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ahmet YILMAZ 7 yıl önce yorumlandı

İnsanın Kişiliğini ortaya koyan Hayata ve olaylara bakış açısıdır. Hayata ve olaylara bakış açısı yamuk olanın kişiliğide yamuktur. Siz hizmeti Size verilen kum çimento ve bedava ekmekten ibaret sandığınızdan belediye ne yaparsa yapsın sizler memnun olmazsınız. Ama size Bir kepçe kum yada iki torba çimento verdimi Belediye çok başarılı işler yapmış oluyor. Hayatınız Bir kepçe kum ve iki torba çimentodan ibaret. Hayatı kendi çıkarları dışında algılayamayan insanların ne kendisi ne yorumu ciddiye alınmaz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

erzurum25 7 yıl önce yorumlandı

: Sayın yorumcu, daha seviyeli değerlendirme ve eleştiri yapabilirsiniz sevyesizlere sevyeli yorum yapılmaz seviye ölçer ikazcı eğer beledi bşk nın sevyesi olsaydı dönek olurmuydu YÖNETİM: Seviye ölçen değiliz ama sizin gibilerin seviyesizliğini ikaz etme hakına sahibiz. Lütfen iyi niyetimizi istismar etmeyiniz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Xelk 7 yıl önce yorumlandı

öküzler hep ağılarda yaşarlar fakat satıldıklarında bu seferde farklı bir ağıla geçer sonuçta ağıl ağıldır değişen bir şey yok ............... YÖNETİM İKAZ: Sayın yorumcu, daha seviyeli değerlendirme ve eleştiri yapabilirsiniz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Erkan Nureddinoğlu 7 yıl önce yorumlandı

hinislilarin bu düsmana yalakaligi ne zamana kadar sürecek.hinis direnis kalelerinden biriydi sex sait zamaninda .ama simdi düsmanin kucagina oturan ...... zihniyetle dolmustur.lanetliyorum.bir an önce onursuzluktan vazgecilmeli.kendi halkinin saflarinda yerlerini almalidirlar.yoksa bu halkin adaletine mutlaka bir gün hesap vereceklerdir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

HINISLI 7 yıl önce yorumlandı

şimdiye kadar ne hayrını gördükde AKP ye geçtiği için hayrını görelim,bizrada insanda olacak insan yönetmeyi bildikten sonra hangi parti olursa olsun farketmiyor taştan çıkarır yine hizmet yapar....

0 Kişi beğendi.