BDP Hınıs Adayına Yoğun Destek

03 Mart 2014 Pazartesi 14:05

BDP Hınıs adayına destek artıyor. Şeyh Said ailesinin en popüler ismi Kasım Fırat, ilk kez BDP'den aday olan bir aile bireyine açıktan destek sunuyor.

BDP Hınıs Adayına Yoğun Destek
BDP, bu dönem Hınıs'ı kazanmak için çalışmalara ağırlık verdi.

BDP Belediye başkanı adayı Hasan Basri Fırat, Almanya ve Fransa'ya gitti. Oradan Sterk Tv'den Günay ASLAN'ın hazırladığı seçim 2014 programına konuk oldu ve son gelişmeleri anlattı. Hınıs'ın yıllarca çok geri bir yönetim anlayışının bedelini ödediğini belirten Fırat, ''maalesef halkın durumu her geçen gün daha da kötüye gidiyor. Buna dur demenin vakti çoktan gelmiştir. Bu seçimlerde halkımız artık yetti diyecek ve öz iradesine dayanarak ayağa kalkacaktır'' dedi.

Öte yandan Şeyh Said ailesinin tanınan ve bilinen hayattaki en popüler ismi M.Kasım Fırat, Hasan Basri Fırat'a açıktan desteklerini sundu. 

Dün, Hınıs'ta bazı köyleri ziyaret eden Fırat; halktan yoğun ilgi gördü. Kasım Fırat, gençlerle sohbetinden sonra yaptığı açıklamada: Bu dönem BDP'yi tercih ettiğiniz takdirde, Hınıs'a asıl ruhunu kazandırmaya ve hak ettiği herşeyi vermeye hazır olduklarını söyledi. 

BDP Hınıs adayına bir destek de Diyarbakır milletvekili Altan Tan'dan geldi. Altan TAN'ın, 5-6 mart tarihlerinde Hınıs ve Karayazı'yı ziyaret edeceği bildirildi. 

Hınıs Haber

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

bünyamin aydın 4 yıl önce yorumlandı

hınıs 1960 yılında DP milletvekili rahmetli melik fırat beyi milletvekili olarak parlamentoya yolladı,onun akabinde 1973 seçimlerinde M.FUAT FIRAT BEY BAĞIMSIZ OLARAK hınıs, tekman, ve karayazı halkınınolarını alarak seçildiparlamentoya gitti, iki devre sayın ömer fırat bey hınıs belediyebaşkanlığını yaptı,odan sonratekrar fua tbeyile AbdulLİLLAH FIRAT BEY MİLLETVEKİLİ OLDULAR, BENİM MERAK ETİĞİM HINISA KATKILAR INE OLDU, HASAN BEY HINISIN GERİ KALMIŞLIĞINI ELEŞTİRİ ONUSU YAPIYORDA, BİZLERİN TEMENNİSİ GÜZEL İLÇEMİNİN TABİKİ GELİMESİÇOK DAHA MODERN YAŞAMDÜZEYİNE ÇIKMASINI HER HINISLI GİBİBİZLERHER NEADAR DIŞARDA OLSAKSA GÖNLÜMÜZ KENDİ İLÇEMİZDE HEMŞERİLERİMİZLE BERABEDİR. SAYGILARIMLA

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

arkadaşlar ali erenin cezası var diyorlar ortada bir şey yok varsa ceza şimdiye kadar çoktan içeri atardılar.bunlar hepsi palavradan başka bir şey değil adam adam gibi adam herkes ondan çekiniyor ve ondan başkası hiç bir şekilde belediyeyi yönetemez.bu memleketi ali erenden düzeltemez yaptıkları ortada kimse inkar edemez.hınısın gerçekten ali erene ihtiyacı var inş kazanır ali erenle birlikte hınıs ta kazanır oylar Ali erne haydi hınıs

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Zaza 4 yıl önce yorumlandı

Yalan dan kimse olmez nasil olsa, Ali eren bos vaadlerden baska ne verebilir ki halka, 12 yil cezasi mahkeme de duruyor, yaptigi yolsuzluklarin kaniti ortada, karar onaylaninca bakalim ne yapacak, bu halk artik boyle duzenbazlara papuc birakmaz,

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

arkadaşlar bunlar hep hava sen istersen arkanda bir orduyla gez köylü artık uyanmış bu şeki insanların dahada tepkisini alıyorsunuz etrafındakiler hep menfaatçiler dolmuş. ben bir yurt sever vatandaş olarak belediye başkanı Ali erne hayırlı olsun derim her şey ortada.

0 Kişi beğendi.