Demirtaş, 12 Mart'ta Hınıs'ta olacak

02 Mart 2014 Pazar 14:27

BDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın serhad bölgesi programı belli oldu. Demirtaş, 12 martta Hınıs'ta halka hitap edecek...

Demirtaş, 12 Mart'ta Hınıs'ta olacak
30 Mart yerel seçimlere iddialı hazırlanan Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş 12 Mart Çarşamba günü Saat 14 00 te Hınıs'a ziyaret gerçekleştirecektir.

Kürt özgürlük mücadelesi, kimliği ve siyaseti için önemli yerlerin başında gelen Hınıs seçimlerine BDP, Şeyh Sait’in torunu Hasan Basri Fırat'la giriyor.

BDP Genel merkezinden yapılan açıklamada ''2014 seçimleri Kürdistan’da bir dönüm noktasıdır ve bu temelde bu yıl yapılacak yerel seçimlerde halkımız kendi istikbalini büyük oranda belirlemiş olacaktır.'' denildi.

Öte yandan Demirtaş ve üst düzey yetkililerin Hınıs ziyareti, halkta büyük heyecan yarattı. Hınıs ilçe teşkilatında hazırlıklar başladı. Demirtaş'ın ziyaretiyle Hınıs'ta serhad bölgesinin en büyük mitinglerinden biri planlanıyor.

Haber Kaynak: Ali Rıza Fırat / Hınıs Haber

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

taçsız kral 4 yıl önce yorumlandı

Ya adam başbakan yardımcısını getiriyor numan kurtulmuşu getiriyor inşallah başbakanı getirecek siz daha nelerle uğraşıyorsunuz siz bu adamı gerçekten hafife alıyorsunuz bülent arınçla numan kurtulmuştur mehmet sekmenle hukuku çok eskilere dayanan bir adam ve devlet bu adamın büyüklüğünü kabul etmiş ayağına gitmiş günlerce yalvarmış siz kıymetini bilmiyecekmisiniz bu kadar nankör değil bu millet

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

bence hınıs için çook yanlış bir aday şahsiyetine diyecek bir şey yok ama miyadını (yani siyaset anlayışı yok bilgi birikimi yok belediyeyi yönetemez et rafında menfaatcıları çok vurguncuları dahada çok bu vurgunculardan kazanması dahada çok zor.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hınıslı 4 yıl önce yorumlandı

Hasan Basri Fırat şeyh said'den gelenek bakımından diğer adayların tümüne fark atıyor. Üniversite mezunu matematik öğretmeni bir adayın halkla ilişkiler, yönetim ve hizmet işinden anlayacak diye bir kaidemi var? Hasan Basri Fırat, görgü ve halkla ilişkisi bakımından diğer adaylarla kıyaslanmaz. Ayrıca BDP kurumsal kimliği olan bir partidir. Değişim bu çağda ancak halkın kendi partisiyle olur. Vali ve Kaymakamlarla paralel düşünen yönetim anlayışları bölgeye bir şey kazandırmaz. Asıl sömürü düzeni budur çünkü.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vatandaş 4 yıl önce yorumlandı

Ya llah aşkına söyleyin ortaokul mezunu birini getirdiniz Hınısa belediye başkan adayı yaptınız neden bir fakulte mezunu değil tamam şeyhlerden olayı ama ufku açık toplumda konuşma kabiliyeti olabilen yarın başkan olduğunda Ankarada Erzurumda Hınısı temsil kabiliyeti olan birini getirseydiniz daha iyi olmazmıydı Neden Hasan Basri FIRAT çünkü FIRAT ailesinden. Adaylara bakın 2 ağa bir şeyh oh ne ala gel keyfim gel biz ne zaman kurtulacağız bu feodal yapıdan.

0 Kişi beğendi.