Erzurum Bdp Hınıs İlçe Başkanı Nihat Yürekseven yoğun bakımda

13 Temmuz 2014 Pazar 21:02

BDP Hınıs İlçe Başkanı Nihat Yürekseven, düşme sonucu beyin kanaması geçirdi. Palandöken Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Yürekseven'in hayati tehlikesinin sürdüğü belirtildi.

Erzurum Bdp Hınıs İlçe Başkanı Nihat Yürekseven yoğun bakımda
Erzurum'un Mahallebaşı semtinde bulunan BDP İl Örgütü binasında yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine dair yapılan bilgilendirme toplantısı bitiminde merdivenlerden inerken bir anda dengesini kaybederek, 2 metrelik merdiven boşluğunda sırt üstü düşen BDP Hınıs İlçe Başkanı Nihat Yürekseven (50) beyin kanaması geçirdi. Olay sonrası çağırılan ambulansın gelmemesi üzerine Yürekseven, partililer tarafından bir araca konularak Palandöken Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahale sonrası yoğun bakım ünitesine alınan Yürekseven'in beyin kanaması geçirdiği ve hayati tehlikesinin olduğu belirlendi. 

Olayın duyulması üzerine, İHD yöneticileri, Hınıs eş başkanları Hasan Basri Fırat ve Gülay Peker, belediye meclis üyeleri ve Yürekseven'in yakınları hastaneye akın etti. 

Ambulansın geç gelişine tepki gösteren BDP Hınıs İlçe Yöneticisi Nihat Keskin, Mahallebaşı semtinde hastane ve sağlık ocağının olmadığına işaret etti. Keskin, "Mahallebaşı semti Kürtlerin yoğun olarak yaşadığı bir yerdir. Bundan dolayı da bilinçli bir şekilde devlet tarafından buraya hastaneye yada sağlık ocağı yapılmamış bugüne kadar. Eğer hastaneye yada sağlık ocağı olsaydı arkadaşımıza daha erken müdahale edilebilirdi. Ambulans olmadığı için arkadaşımızı kendi imkanlarımızla getirmek zorunda kaldık" dedi.

DİHA


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Kasım taş 4 yıl önce yorumlandı

Yüce Rabbim bu mübarek günlerin hatırına acil şifalar verip çocuklarına bağışlasın

0 Kişi beğendi.