Hasan Basri Fırat'tan İlk Açıklama

26 Aralık 2013 Perşembe 22:56

BDP Hınıs Belediye Başkan adayı Hasan Basri Fırat, Van'dan dönüşünde, kendisini BDP Hınıs ilçe binasında karşılamaya giden partililere selamlama konuşması yaptı.

Hasan Basri Fırat'tan İlk Açıklama
BDP Hınıs Belediye başkan adayı Hasan Basri Fırat, Bugün Van'dan döndü. Dönüşünde, kendisini Hınıs ilçe binasında karşılamaya giden partililere selamlama konuşması yaptı.

Fırat, Allah nasip ederse halkımızın yüksek teveccühü ile 30 mart seçimlerinde Hınıs'ta yeni dönem başlayacaktır. Belediyecilikte örnek bir yerel yönetim olacağız. Hınıs'ın yıllardır aşılmayan sorunlarını çözeceğiz. Halkla başlayan bu mücadelemizi halka hizmetle devam ettireceğiz. Allah'ın izniyle Hınıs'ı bölgenin en gelişmiş yeri yapacağız dedi. 

BDP'den adaylık için müracaat eden dğer tüm arkadaşlarımız da bizim kadar bu işe layıktı. Sonuçta partimiz böyle bir karar almıştır. Aslolan hizmettir, diğer aday adayı arkadaşlarımızla aramızda bir fark yoktur. Hangimize verilseydi yine hep birlikte olacaktık. Çünkü, Hınıs'ın başka şansı yoktur. Denenmeyen sadece partimiz kalmıştır. İnanıyorum ki halkımız bu kez BDP diyecektir. ''AKP'nin adayı kim olursa olsun, bizim için hiç farketmez. Çünkü bu halk artık değişim istiyor'' dedi. 

Hınıs Haber

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

talip turan 5 yıl önce yorumlandı

niye yazık diye soracaksınız inanma bunlara dürüslüğüne yazık heleki sen dürüst .nsan bırakmazlar dürüste yine allah sizinle olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gernas Xınusi 5 yıl önce yorumlandı

AKP adayı yine 30 yıldır Hınısı sömüren ağalardan zorbalardan olacak gibi. Hınıs 30 yıldır kan kaybediyor. il olması lazımken beldeye döndü ve bu gidişle köy olsa hiç şaşırmayalım. Tek kurtuluş yolu Hasan Fırat gibi soylu bir insanda. Hasan fırat halka yakın alçakgönüllü dört dörtlük bir adam. hiç bir şaibesi yolsuzluğu olmayan adamdır. Kürt ilçelerini sömürge mantığıyla yönetenlere ders verme zamanıdır.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Berfin 5 yıl önce yorumlandı

Hınıs'ta ilk defa BDP nin bu kadar seçimi kazanma şansı yakaladığını düşünüyorken adayların açıklanması ve bu ismin Hasan Fırat olması bu şansımızı yok etti.. Yıllardır kendilerinden Milletvekili gönderdik ne verdiler Hınısa belediye başkanı olarak ne verecekler. Neden İrfan Keskin değil, Neden Nihat Yürekseven değil, Neden Nasır Yusufoğulları değil neden diğerleri değilde Hasan Fırat.. Yok artık eski zaman geçmişte kaldı Ağaya şeyhe beye kölelik devri bitti.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Yunus 5 yıl önce yorumlandı

30 yıldır Hınısı kimler yönetiyorsa geri kalmışlıktan onlar sorumludur. Hınıs halkı eğer fukaralık ve zorbalık sürsün istiyorsa kendileri bilir. Ama halkın çok büyük kısmı dört gözle yeni dengeyi beklemektedir. Bu sefer Hasan Fırat'ın fark atacağını düşünüyorum.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

yalçın çetin 5 yıl önce yorumlandı

bunca hakeden birileri varken fıratlara hayır diyorum. arkadaş sizi istemiyoruz. düşün artık hınısın yakasından. siz olmasaydınız hınıstan kim olursa olsun. bdp kazanırdı. ama şimdi bdp kaybeder. umarım bu mesajı yayınlama cesaretinde olursunuz.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Diyadin FIRAT 5 yıl önce yorumlandı

30 mart 2014 yerel seçimlerde BDP adayları Kurdistan 'ın tamamında belediyeleri kazanacaktır.Bu seçimlerde bölge halkı kendi kendini yönetmesi için, BDP ye maddi ve manevi hertürlü desteği vermesi gerekmektedir.Hiç bir BDP BELEDİYESİ yolsuzluk,hırsızlık,rüşvetle dava açılmamıştır.BDP Belediyeleri halkın denetim ve takibiyle belediyecilik yapmaktadır.Halk kendi kendini yönetmek istiyorsa BDP Oy vermelidir.Hasan B.FIRAT şahsında BDP sine başarılar dilerim

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

bilal ta 5 yıl önce yorumlandı

yolun açık olsun mam Hesen.Sen şimdiye kadar Hınıs ta başkanlık yapmış herkesten daha basiretli daha hakkaniyetli daha tarfsız ve dahada bilgilisin.Dolayısıyla ben bu işin üstesinden gelebilirmiyim diye endişelenme.ALLAH ın izniyele ve halkımızın desteğiyle Güzel ilçemizde yeni bir dönem başlatacaksınız.

0 Kişi beğendi.