Hınıs Belediye Başkanın'dan Esnaf Ziyareti

27 Mayıs 2014 Salı 01:15

Hınıs Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat ve Hınıs BDP ilçe başkanı ve Belediye encümenleri, Hınıs esnafı ve Hınıs merkez sakinleriyle bir araya geldi.

Hınıs Belediye Başkanın'dan Esnaf Ziyareti
Esnaf ziyaretleri kapsamında Hınıs Belediye Başkanı Hasan Basri FIRAT, İlçe Başkanı  Nihat Yürekseven ve Belediye encümenleri, Hınıs ilçe merkezindeki esnafın ve halkın sorunlarını, dilek ve şikayetlerini dinlendi.

Şikayet ve dilekleri not aldıran Başkan FIRAT, esnafın Belediyeden ve Başkandan memnun olup olmadıklarını sordu. Hınıs esnafının ve sakinlerinin genelinden alınan cevapların olumlu olduğu bildirildi. Ancak esnaf ve bölge halkının seçim zamanı verilen vaadlerin yerine getirilmesini; Yani BDP ve BDP Büyükşehir Belediyelerinin HINIS'a ivedilikle yardımlarda bulunulmasını istedi. Çünkü Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin bu konuda ki tutumu geçmiş zamanlarda ki gibi olacağını belirten bölge esnafı ve sakinleri, umutlarını Öz yönetim anlayışlarına bağladıklarını belirtti. Bu konuda da sayın FIRAT'tan bu sorunlarını acilen çözmesini istediler.

Hınısta iflas etmiş bir Belediye devraldıklarını belirten  Başkan ise şunları söyledi; ' Biz ve partimiz bu halkın yanındayız. Partimizin verdigi sözleride yerine getirecegine inanıyorum ve buna kefilim dedi.'

Esnaflar ile yapılan sohbette  GAP Belediyeler Birligi Amed, Wan ve Mardin Büyükşehir Belediyelerinden temsili de olsa araç ve yardım yapılması konusu açıldı. Erzurum'da ki milliyetçi kesimin dikkatini çekmek içinde olsa Hınıs'a BDP Belediyeleri'nin temsili de olsa arac gereçlerinin gelmesi halkta heycan yaratacaktır denildi. 

Yeni Büyükşehir yasası ile bütün hizmetlerin Erzurum Büyükşehire gectigine değinen Hasan Basri FIRAT. Hınıs'a gelen paranın eski belediyelerin borcundan dolayı yarısından fazlasına el koyan Erzurum Büyükşehir Belesiyesinin, Hınıs'a ait bir projesinin ve hizmetinin şimdiye dek olmadıgını ve şimdiye kadar büyükşehirin bütün çalışmalarını halkımızın refahı için kendilerinin yaptıgını ancak buna rağmen Erzurum Büyükşehir Belediyesinin bizi arayıp sormadıgını söyledi.

Bu konuda gayet ciddi olduğunu belirten sayın FIRAT sözlerine şöyle devam etti ; 'Gerekirse en üst mercilere kadar gideceğim ve bugüne kadar yapılan sindirme politikalarının bir parçası olmayacağım. Hınıs halkının refahı ve huzuru için elimden geleni yapacağım ve hatta fazlası içinde mücadele edeceğim. Önümde 5 yıl gibi bir süre var ve bu süre zarfında bana destek verenleri ve bana güvenenleri en adil ve en dürüst şekilde temsil edeceğim, Allah'ın izniyle Hınıs'ta özleneni başaracağız.'

Halk ile sürekli iç içe olacağını belirten FIRAT , belediyenin kapısının sürekli açık olacağını ve herkesin rahatlıkla gelip bilgi alabileceğini ve gerekirse kontrollerde bulunabileceğini söyledi.


Hınıs Haber

Yorum Gönder