Hınıs Belediye Eşbaşkanı Fırat'a tutuklama talebi

14 Ekim 2015 Çarşamba 13:58

Hınıs Belediye Eşbaşkanı Hasan Basri Fırat ve DBP Hınıs İlçe Eşbaşkanı Emin Aydın, tutuklama istemiyle savcılık tarafından mahkemeye sevk edildi ve ardından tutuklandı...

Hınıs Belediye Eşbaşkanı Fırat'a tutuklama talebi
 Hınıs Belediye Eşbaşkanı Hasan Basri Fırat ve DBP İlçe Eşbaşkanı Emin Aydın tutuklandı.

Erzurum'un Hınıs ilçesinde dün yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan Hınıs Belediye Eşbaşkanı Hasan Basri Fırat ve DBP İlçe Eşbaşkanı Emin Aydın, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları savcılık tarafından "Örgüt üyesi olma" iddiasıyla mahkemeye sevk edildi.

Mahkemede ifade veren Fırat ve Aydın, aynı gerekçeyle tutuklanarak Erzurum H Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderildi

Köprüköy'de Operasyon

 Erzurum'un Köprüköy ilçesinde baskın yapan polis aralarında HDP ve DBP ilçe eşbaşkanlarının da bulunduğu 10 parti yöneticisini gözaltına aldı. Muş'un Malazgirt ve Van'ın Erciş ilçesinde de birer kişi gözaltına alındı. Urfa'nın Ceylanpınar ilçesinde ise jandarma tarafından yapılan baskınlarda HDP'nin 7 sandık görevlisi gözaltına alındı.

Erzurum'un Köprüköy ilçesinde özel hareket timlerince sabah saatlerinde çok sayıda eve eş zamanlı olarak baskın gerçekleştirildi. Baskınlarda HDP İlçe Eşbaşkanı Halit Kapo ve DBP İlçe Eşbaşkanı Necati Yazıcı ile Selhan Yazıcı, Özcan Yazıcı, Köksal Kırmacı, Selamettin Helvacı, Fevzi Karataş, Ali Rıza Aras, Orhan Güven ve Savaş Dalı gözaltına alındı. Gözaltı gerekçesi hakkında bilgi edinilemezken, 10 kişi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

HINIS HABER


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder