Hınıs Belediyesi ESKİ'nin çukurlarını dolduruyor

19 Aralık 2014 Cuma 12:44

Hınıs'ta , Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ESKİ) alt yapı çalışması sonrası açılan çukurların üzerini toprakla kapatması sonucu çamur deryasına dönen cadde ve sokaklarda çalışma başlattı.

Hınıs Belediyesi ESKİ'nin çukurlarını dolduruyor
 Hınıs Belediyesi, ESKİ tarafından tahrip edilen yol ve caddelerde onarım çalışması başlattı.
Erzurum'un Hınıs Belediyesi, Erzurum Su ve Kanalizasyon İdaresi'nin (ESKİ) alt yapı çalışması sonrası açılan çukurların üzerini toprakla kapatması sonucu çamur deryasına dönen cadde ve sokaklarda çalışma başlattı.

Yurttaşlardan gelen yoğun şikayetler nedeniyle kendi çalışma alanı olmamasına rağmen çalışma başlatan belediye ekipleri, önce ana caddede üzeri toprakla kapatılan çukurların üzerini parke taşlarıyla kapattı.

Ekipler daha sonra açık olan logar kuyularını kapatarak, ara sokaklarda çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaları yerinde denetleyen Belediye Eş Başkanı Hasan Basri Fırat, ana cadde ve ilçe merkezinin Büyükşehir Belediyesi'nin çalışma kapsamında olmasına rağmen Büyükşehir'in çalışmadığını belirterek, "ESKİ'nin Hınıs'a yarardan çok zararı dokunuyor.Hınıs'a hiç bir hizmet yapmış değiller bugüne kadar. Bıraktıkları tek miras bu çamur ve çukurlardır. Ana cadde ve çarşı merkezi Büyükşehir yasasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesine bağlandı ama çalışmıyorlar. Halktan gelen şikayet üzerine biz kısıtlı imkanlarımızla çalışmaya başladık" diye konuştu.


Yorum Gönder