Hınıs Belediyesinden Çevre Temizliğine Davet

09 Mayıs 2015 Cumartesi 11:26

Hınıs Belediye Başkanlığından yapılan açıklamada "ÇEVRE TEMİZLİĞİNE DAVET VAR" programı çerçevesinde ilçe merkezindeki tüm esnaflarımızın çöplerini poşetler içinde her gün sabah saat 08:30 ve öğleden sonra saat 15:30 sıralarında hazırlamaları gerekmektedir'', diyerek tüm halka duyuru yaptı.

Hınıs Belediyesinden Çevre Temizliğine Davet
 Hınıs Belediye Başkanlığından yapılan açıklama şöyle:

Hınıs Belediye Başkanlığı olarak "ÇEVRE TEMİZLİĞİNE DAVET VAR" programı çerçevesinde ilçe merkezindeki tüm esnaflarımızın çöplerini poşetler içinde her gün sabah saat 08:30 ve öğleden sonra saat 16:30 sıralarında hazırlamaları gerekmektedir. Belirtilen saatlerde belediyemizce bu çöpler alınacaktır. Tüm halkımızın yaşanabilir bir kent için çevre temizliğine dikkat etmeleri gerekmektedir. şeklinde bir açıklama ile halka sağ duyu çağrısında bulundu.

İLAN

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

İlçe merkezindeki esnafların çöplerini gelişi güzel yola, kaldırımlara ve reflüjlere attıkları tespit edilmiş, bu çöplerin insan sağlıığını ve çevre temizliğini olumsuz etkilediği nedeniyle halkımız tarafından şikayetler kurumuma ulaşmıştır.  Belediyemezce defalarca uyarılar yapılmıştır. Ancak bu uyarıların esnaflarımızca dikkate alınmadığı görülmüştür. Mart ayından itibaren Hınıs Belediyesi çöp kamyonları tarafından sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde iki defa çöp toplaması yapılacaktır. Bu nedenle çarşı merkezindeki esnafların çöplerini poşetler içinde sabah saa 08:30  ve öğleden sonra saat 15:30'da  hazırlamaları bu saatler dışında kesinlikle çöplerini yolla kaldırımlara ve reflüjlere atmamaları gerekmektedir.. Belirlenen saatler dışında ve gelişigüzel çöp atanlar hakkında 5326 sayılın kanunun ilgili hükümlerince 6377 TL'na kadar idari para cezası uygulanacaktır. 

İlanen duyurulur.


Yorum Gönder