Hınıs Köylerine Elektrik Verilemiyor!

08 Ocak 2015 Perşembe 13:10

Hınıs'ta yaklaşık 15 köy ve mezraya 60 saattir elektrik verilemiyor. Halk yetkililere ulaşmakta güçlük çekiyor. Bu çağda elektriksizlik kepazeliktir.

Hınıs Köylerine Elektrik Verilemiyor!
 HINIS halkı kış aylarının gelmesi ile yine zahmetli günler geçirmeye başladı. Erzurum Büyükşehir belediyesinin ilçeye yeterli personel ve araç göndermediği  için ilçede yapılması gereken kar temizleme işlerinin çoğunu ilçe belediyesi ve halk kendi imkanlarıyla yapmaya çalışıyor. Aldığımız duyumlara göre sadece HINIS ilçesinde değil , TEKMAN, KARAYAZI ve KARAÇOBAN ilçelerinde de aynı durum söz konusu.


 HINIS merkezinde ki şikayetler bir tarafa, asıl zor durumda olan civar köyleri ve mezraları ise yolların kapanması ve elekrik kesintileriyle daha vahim bir durumda. Yaklaşık 15 köy ve mezrada takriben 60 saattir elektriksiz bir şekilde yaşam mücadelesi veriliyor. Kaderlerine terk edilmiş bu köyler ilçe belediyesinin kısıtlı imkanlarıyla ve yardım sever halkın desteğiyle şehir merkezlerine gelmeye çalışıyor. Elektrik şirketinin telefonları sürekli meşgul yada cevap verilmemesinden dolayı arızanın ne zaman giderileceği ile ilgili bir bilgi alınamıyor. Muhabirimizin aradığı yetkili bir kişi ise, yolların açılmadan müdahale edemeyeceğini dile getiriyor. Bu bahane arkasına sığınan yetkililerden bir an önce elektiği olmayan köylere yardım götürmelerini rica ediyoruz. Elektrik arıza numarası 0442 511 30 82, bu numaradan gerekli bilgi alınabileceği söyleniyor. Yolların kapalı olması Erzurum Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olduğunu hatırlatmak isteriz. Güney ilçelerinin kaderine terk edilmesine razı olamayız ve bu konuda elimizden geleni yapacağımızı bilinmesini isteriz.


 HINIS'ta elektriği olmayan köyler  TORAMAN , ELMADALI , MOLLA CELİL , DAĞ ÇAYIR , CILLIGÖL , AKGELİN , DEMİRCİ ve bu bölgede olan diğer köy, mezralar. Bize gelen bilgiler ışığında vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Umarız gerekli merciler duyarsız kalmaz ve gereğini yapmaya çalışırlar.

HINIS HABER
 

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Seçmene Şikayet 4 yıl önce yorumlandı

2008 yıllında devletin şirketi olan Aras Elektrik A.Ş özelleştirme çalışmaları sırasında 30'a yakın işçi taşeron sistemi ile alındı. Bu işçiler bir iki yıl çalışarak baya tecrübe kazandılar. Sonrasında ise Devlet bu şirketin işletme hakkının tüm borçlarıyla sattı(!). Yeni şirket çalışanları işten çıkardı. Şu an arıza ekibinde sanırım 10'un altında eleman çalışıyor. 2008'de bu sayı 30'a yakındı. Bu 10'un altındaki elemanlar 3 vardiya şeklinde çalışsalar dahi en fazla vardiyadaki nöbetçi işçi sayısı 4 olur. 4 kişilik bir ekiple hınıs'taki elektriklerin arızasını gidermek mümkün mü? Yaklaşık 20 köyde tam 150 saattir elektrikler kesik. ekipler kolaya kaçıyor. Halilçavuş hattına bağlı olan dağ köylerindeki arızayı gidermek yerine halilçavuş trafodaki dağ köyleine giden sigortaları indirmek onlara göre daha da zekice çünkü halilçavuşta devletin bir karakolu var. eğer bu karakolda elektrik yok ise ekiplerin bu karakola elektrik verme zorunluluğu olduğunu iyice kavramışlar.

0 Kişi beğendi.