Hınıs'ta Aileler Barıştı...

30 Ağustos 2014 Cumartesi 16:52

Hınıs'ta aralarında husumet olan ADSIZ ailesi ve KARİŞİT ailesi; M.Kasım FIRAT , H. Ahmet ŞANAL ve bölgenin ileri gelenlerinin yoğun çabaları ve özverisi ile bir araya getirilerek barıştırıldı. Hınıs merkezde verilen Barış yemeğiyle aileler emeği geçen herkese teşekkür ettiler ve böyle olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundular.

Hınıs'ta Aileler Barıştı...
 Bir kaç yıl önce bir kişinin vefatı ile sonuçlanan kavganın ardından aralarında husumet başlayan ADSIZ ailesi ve KARİŞİT ailesi M. KASIM FIRAT , H. AHMET ŞANAL ve bölgenin ileri gelenlerinin yoğun çabası ile aralarında ki bu husumete bir son vererek barıştılar. Camide toplanan iki ailenin fertleri Allah'ın huzurunda ve camide bulunanların şahitliğinde Kur'an-ı Kerim'e el basarak barış sözü verdiler. Okunan duaların ardından Hınıs merkez'de verilen yemeğin ardından aileler emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

 Barış sürecinde öncülük edenlerden M.Kasım FIRAT,  '' Bugün burada bir araya gelerek Allah'ın huzurunda ve bu cemaatin şahitliğinde barış sözü veren ailelerin şehadetlerini Kur'an-ı Kerim ile onaylıyoruz. Bu barışta emek veren herkesten Allah razı olsun. Adsız ailesinin acısını hepimiz yürekten paylaşıyoruz ve bu onurlu kararlarınıdan dolayı aileleri kutluyoruz. Umarım herkese örnek olur ve yine Ümit ediyorum ki halkımızın içinde ki bu tarz husumetler barış ile sonuçlanır. Biz her zaman ve her yerde katl ve öldürülmeleri lanetliyoruz aynı zamanda barışmayı ve affetmeyide destekliyor ve Allah katında her zaman mükafatı olduğunu anlatmaya çalışıyoruz.'' dedi.

Camide okunan dualar ve verilen sözlerden sonra yemeğe geçildi. Hınıs Merkez'de aile fertleri, din adamları , aile dostları ve barış sürecinde emeği geçen herkesin katılımıyla Barış yemeğine giden cemaat buradan mutlu bir şekilde ayrıldılar .

 İlçemizde yaşanan bu güzel olayın devamını temenni ediyor ve  ilçemizdeki husumetlerin bir an önce son bulmasını diliyoruz. Bu barışa vesile olan ve emek veren herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.HINIS HABER


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

suphi durukan 4 yıl önce yorumlandı

Bu tur ve benzer husumetleri barış ve kardeşlik temelin den sonuçlandırmasında baştan emeği geçen saygı değer büyüklerimize ve tüm barışseven insanlarımıza sonsuz saygılarımı iletir. İnşalah bu ailelerin barışı ilçemizde başka ailelerin arasındaki husumetede örnek olur Kalan husumetli ailelerde barışır.Bundan sonrada bu ve buna benzer husumetler oluşmaz.Tek dileğimiz ilçemiz ve ilimiz, ülkemiz ve Dünyamızda tüm insaniyet barış, kardeşlik , huzur içinde yaşamayı sürdürmektir. barışan kardeşlerimizide barıştıklarından dolayı ayreten tebrik ve teşekür ederim. Rabim bizlere ve tüm insanlara huzur ve barış versin.

0 Kişi beğendi.