Hınıs'ta Operasyon : 15 kişi gözaltında

04 Eylül 2014 Perşembe 09:38

Erzurum'un Hınıs ilçe merkezi ve köylerde evlere gerçekleştirilen baskınlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Hınıs'ta Operasyon : 15 kişi gözaltında
 Erzurum'un Hınıs ilçesinde geçtiğimiz günlerde DBP İlçe Örgütü öncülüğünde gerçekleştirilmek istenen yürüyüşün, polisler tarafından engellenmek istenmesi üzerine başlayan olaylarla ilgili ilçe merkezi ve köylerde operasyon düzenlenerek çok sayıda eve baskın düzenlendi.

 Sabah erken saatlerde özel hareket polislerin de katıldığı baskınlarda evler didik didik aranırken, 15 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Ev baskınlarının halen devam ettiği ilçede
, giriş ve çıkışlar tutulurken, ilçe merkezi ise polis tarafından abluka altına alındı. Gözaltı sayısının artabileceği belirtiliyor.

 Gözaltına alınanların isimleri şöyle ; HDP ilçe eş başkanı Ruhi Özyurt, DBP ilçe yöneticileri Fatih Adsız, İbrahim Özbek ve Turan Oruç, Zakir Oruç, Ugur Dinç, Enes Akduman , Muhsin Küçükkaya, Barış Kuşarslan, Yılmaz Gülçiçek, Sezai Bingöl...

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Mizgin 4 yıl önce yorumlandı

yazıklar olsun memleketin huzurunu bozanlara... yazıklar olsun insanların huzurunu bozanlara... yazıklar olsun kardeşliğimizi bozanlara... yazıklar olsun kendi halkına şiddet uygulayanlara... yazıklar olsun baskı ve zorbalık yapanlara... yazıklar olsun demokrasi düşmanlarına... yazıklar olsun özre...özgürlük düşmanlarına... yazıklar olsun şiddetten beslenenlere... yazıklar olsun zulme boyun eğenlere... yazıklar olsun bir ve beraber olmayanlara... yazıklar olsun korkaklara... yazıklar olsun hakkın ve haklının yanında yer almayanlara... yazıklar olsun zalim ve haksızın yanında olanlara... yazıklar olsun .... yazıklar olsun insanlıktan çıkmış faşistlere!

0 Kişi beğendi.