HINIS'TA YANGIN SKANDALI

04 Şubat 2015 Çarşamba 22:01

Erzurum Hınıs ilçesi Karakula mahallesinde akşam saatlerinde yangın çıktı. Müdahale edecek itfaiye aracı arızalı olduğu için Varto ilçesinden gelen itfaiye aracı yangına gecikmeli müdalale etti. Maddi hasar olan ev kullanılamaz halde.

HINIS'TA YANGIN SKANDALI
   Hınıs ilçesi Karakula mahallesinde Fevzi YÜREKSEVEN'in  evinde akşam saatlerinde yangın çıktı. Yangının neden çıktığı belli olmazken, itfaiyenin yangına zamanında müdahale etmemesi yangının büyümesine sebep oldu. Hınıs'ta ki yeni itfaiye aracının Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Erzurum merkeze alınıp yerine eski model arızalı itfaiye aracı göndermesi yangınlarda müdahaleyi aksatıyor. Hınıs'ta ki itfaiyenin arızasından dolayı Karaçoban ilçesinden istenen aracında yolda bozulması müdahalenin daha fazla gecikmesine sebep oldu.

  Büyükşehir yasasından sonra Güney ilçelerindeki yeni itfaiye araçları yerine eski araçlar gönderildi ve bölge halkı mağdur bırakıldı. Hınıs Haber olarak bu gerçekleri sizlerle paylaşmak bizlerin görevi. Eksik çalışan ve hasarlı ekipmanlarla yangınlara müdahale etmeye çalışan İtfaiye çalışanları çaresiz kaldıklarını ifade ediyorlar. Karaçoban, Tekman ve Karayazı ilçelerinde de aynı problemlerin olması akıllara başka soruların gelmesinde sebep oluyor. Bu negatif ayrışan hizmet anlayışının bir an önce düzeltilmesini ve görevlilerin bu eksikleri gidermesini rica ediyoruz.

  Varto ilçesinden istenilen İtfaiyenin geçte olsa yangına müdahalesinin yetersiz olması nedeniyle yangına ilçe halkı ve ilçe güvenlik güçleri araçlarıyla 
 müdahale etti.Yangın uzun uğraşların sonucunda kısmen kontrol altına alındı.

    Hınıs Belediye eş başkanları Hasan Basri FIRAT ve Gülay PEKER'de yangın yerine geldi.Belediye eş başkanı Hasan Basri FIRAT yangına müdahalenin kendi yetkilerinde olmadığını ellerinde itfaiye aracı bulunmadığını Varto'dan destek istediklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesinin ise ilçede ki aracı hurda durumunda olduğunu belirten FIRAT, bu eksiklerin halkımıza hizmeti kısıtladığını ve mağdur bıraktığını belirtti. Karaçoban ilçesinde de aynı hasarlı aracın yolda kalmasıda bizi zor durumda bırakmıştır dedi. Hınıs ilçesinden kesilen ödeneğin karşılığında hiç bir hizmeti tam olarak almadıklarını belirten FIRAT, halkımızın bu konuda bilinçli olmasını istedi.Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Hınıslı 4 yıl önce yorumlandı

Büyükşehir belediyesinin İtfaiye aracını Kimler yakmıştı? Habere onu da yazsaydınız keşke? Başkan ve Eş Başkanı olay yerine gideceğine, devletin ve milletin araçlarını yaktırmasaydılar.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ilvan Kırdağ 4 yıl önce yorumlandı

Yazık olmuş, çok geçmiş olsun, Allah kimselere göstermesin, 90 yıllık bir ilçe de yangına müdahale edecek bir yangın söndürme aracının olmaması beni çok derinden üzdü, sadece hepimizin hatırladığı eski Belediye Başkanları Cafer Eren, Ali Eren, Enver Taçyıldız ; Allah aşkına yıllarca bu ilçeye ne yaptınız bir eserinizi göstere bilirmisiniz? doğru düzgün bir itfaiye aracı almak çok mu zordu? Mevcut Belediye Başkanına gelince emin olun oda hiç bir hizmet yapmadan gelip geçecektir, en ufak bir yangın için Varto dan yardım istemeye devam edecektir. Siyasi görüşü ne olursa olsun bizdeki zihniyet böyle devam ederse, yanan komşumuzun evini söndürmek için daha çook Vartoya gidip geleceğiz.

0 Kişi beğendi.