Hınıs'ta Yardım Çilesi

26 Temmuz 2014 Cumartesi 15:30

Avrupa Birliği uyum süreci kapsamında Hınıs Kaymakamlığı tarafından bayram öncesi, yardıma muhtaç ailelere dağıtılan sosyal yardımlar (çocuk parası) sıraya giren kadınları mağdur ediyor.

Hınıs'ta Yardım Çilesi
   Bayram öncesi dağıtılan yardım paraları halkı mağdur etmeye devam ediyor. Hınıs  Ptt'nin hizmeti karşılayacak yeterince memurunun olmamasından kaynaklanan uzun kuyruklar ve ihmal neredeyse can alıyordu.

   Yüzlerce vatandaşın oluşturduğu  bu kuyruklardan en çok  çocuklu anneler etkileniyor. Yetkililerin bu kuyruklara bir çözüm üretememesi sonucu  24 Temmuz 2014 tarihinde Hınıs Ptt binası içinde yenidoğan bir bebek, annesinin kucağında boğulma tehlikesi geçirdi. Yine aynı gün bir aile bir yaşındaki çocuklarını  özel araçlarında bırakarak sıraya girdiler.  Aşırı sıcaklardan dolayı camları kapalı olan aracın içinde kalan çocuk fenalaştı. Çevredeki  vatandaşların dikkatiyle araçtan camları kırılarak çıkarılan kimliği belirlenemeyen çocuk Hınıs Devlet Hastanesi'nde tedaviye alındı. 

  Yetkililerin ve Hınıs Kaymakamlığının bu tür üzücü olaylarının bir daha yaşanmaması adına önlemler almaları önem taşımaktadır. Bundan sonra yaşanabilecek bu gibi ihmallerden ilgili kurumları sorumlu tutulacağı bilinmesi gerekir. Vatandaşlarımızında daha dikkatli olmaları ve  bir daha böyle olayların olmamasını diliyoruz.

Kaynak gösterilmeden bu haber kopya ve alıntı yapılamaz.




Yorum Gönder