Hınıs Ortaköy'deki olayın aslı Cinayet

21 Aralık 2011 Çarşamba 13:14

Hınıs'a bağlı Ortaköy'de geçen hafta intihar diye yansıtılan olayın aslı cinayet olduğu anlaşıldı.

Hınıs Ortaköy'deki olayın aslı Cinayet
Hınıs'a bağlı Ortaköy'de yaşayan 1 çocuk annesi ve 3 aylık hamile olan 22 yaşındaki Aygül Bülbül'ün intihar etmediği, kocası tarafından öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayeti itiraf eden 26 yaşındaki Zakir Bülbül tutuklandı.

Jandarmanın titiz çalışması sonucu 12 Aralık günü saat 04.30 sıralarında Hınıs İlçesi'ne bağlı Ortaköy'de işlenen cinayet aydınlatıldı. Zakir Bülbül ile 2,5 yıl önce görücü usulü ile evlenen Aygül Bülbül, 10 aylık oğlu Resul'u babaannesi Gülperi'ye uyutması için verdi. Eşi ile aynı odaya giren genç kadının av tüfeğiyle intihar ettiği öne sürüldü. Genç kadının, kocasının amcası olan köy muhtarı Köroğlu Bülbül'e ait av tüfeğini başına dayayarak intihar etmesi şüpheyle karşılandı. Üç aylık hamile olduğu belirlenen Aygül Bülbül'ün cesedi kesin ölüm nedenin belirlenmesi için Trabzon Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Daha sonra genç kadın gözyaşları arasında doğum yeri Mezra Köyü'nde toprağa verildi.

Aynur- Fesih Yılmaz çiftinin 6 çocuğundan biri olan Aygül Bülbül'ün intihar ettiğine inanmayan yakınları, cumhuriyet savcılığına başvuruda bulundu. Baba 51 yaşındaki Fesih Yılmaz, kızını 10 gündür arası açık olan Zakir Bülbül'ün öldürüğünü iddia etti.

Bunun üzerine Hınıs İlçe Jandarma Komutanlığı ve Erzurum İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü tarafından sürdürülen soruşturmada, Aygül Bülbül'ü kocası Zakir Bülbül'ün çıkan tartışma sonucu av tüfeği ile başından vurarak öldürdüğü ortaya çıkarıldı. Suçu itiraf eden Zakir Bülbül, nöbetçi mahkemece tutuklanarak Hınıs Kapalı Cezaevi'ne konuldu.

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

mn 7 yıl önce yorumlandı

ortakoyde bu tek deyıl buına brenzer olaylar daha unce olmş

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

metin bingöl 7 yıl önce yorumlandı

cok üzüldüm allah aylesine sabır lar versın tamamen sorumsuzluk bu bence iki tarafinda sorumsuzlugundan dır bence benim kardeşim darda olcak ben burda rahat olcam kız ölmede önce abisini arıyor dıyorki abi gelin beni alın dıyor burada ve abısı şu cebabı veriyor senin kefeni gelır acak dıyor peki abisi olcak herif şimdi vicdanı ne diyor sana rahat uyuyormusun sen şimdi benim kardeşim kactı mesela ben 2 senedir konuşmuyorum kızgınım kardeşime ama beni arasa deseki abi ben dardayım iki elim kanda olsa koşarım .

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

vicdan 7 yıl önce yorumlandı

çok yazık, o çocuk ne olacak onun ne günahı var

0 Kişi beğendi.