Hınıs'ta silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

24 Nisan 2012 Salı 11:03

Hınıs'a bağlı Kongur köyünde iki aile arasındaki husumetten dolayı silahlar konuştu. Bu sabah Akdemir Ailesine yönelik gerçekleşen saldırıda 1 kişi öldü, 1 kişi de yaralandı.

Hınıs'ta silahlı saldırı: 1 ölü, 1 yaralı

Kongur Köyü'nde iki aile arasındaki husumet nedeniyle meydana gelen silahlı kavgada, Salih Dere öldü, Hakim Akdemir yaralandı.

Hınıs Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Akdemir, burada yapılan ilk müdahalenin ardından ambulans helikopterle Erzurum'a sevkedildi.
Haber: Hınıs'ta Silahlı Saldırı: 1 Ölü 1 Yaralı

Hınıs Kaymakamlığınca verilen ilk bilgilere göre,Kongur Köyü'nde iki aile arasında çıkan kavgada 1 kişinin öldüğü, 1 kişinin de yaralandığını belirtilerek, köyde jandarma tarafından güvenlik önlemi alındığı belirtildi. 

Kaymakam Özarslan: ''Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı''

Hınıs Kaymakamı Hakan Özarslan, Kongur köyündeki olayın kavga değil silahlı saldırı olduğunun belirlendiğini söyledi.

Kaymakam Özarslan, yaptığı açıklamada, saat 07.20 sıralarında Kongur köyü ile Yeşilyazı köyü arasında, Hınıs'a gelmek için köy minibüsünü bekleyen Sait Akdemir ile Hekim Akdemir'in 6 ay önce öldürülen Nasır Tekşut'un yakınlarının silahlı saldırısına uğradıklarını söyledi.

Saldırıda, yörede ''Salih Dere'' olarak bilinen Sait Akdemir'in öldüğünü, Hekim Akdemir'in yaralandığını belirten Özarslan, ''Sanırım bunlar baba-oğul. Yaralı Akdemir Erzurum'a sevk edildi. Olayla ilgili 6 kişi gözaltına alındı. Köyde jandarma tarafından önlem alındı. Erzurum'dan takviye kuvvet geldi. Kongur köyündeki olayın kavga değil silahlı saldırı olduğu belirlendi'' dedi.


Husumet'in Geçmişi
Olayın geçen yıl köyde işlenen bir cinayetten dolayı kan davasının devamı olduğu belirtiliyor.
Bilindiği üzere geçen yıl 
Kongur köyünde ikamet eden ve Erzurum-Hınıs arasında transit şoförlüğü yapan Nasır Tekşut akşam saatlerinde evinden koyunlara bakmak için ayrılmış ve bir daha dönmemişti. Ertesi sabah Erzurum'a sefer sırası kendisinin olduğu için sabah erkenden köyden ayrılmış olabileceğini düşünen ailesi, bu yüzden N.T.'yi aramamıştı. Köylüler tarafından ertesi gün saat 11.00 sularında evinden 400-500 metre ötede bir bahçede N.T.'nin cesedine rastlanmıştı. Otopsi sonucuna göre N.T.'nin başına sıkılan bir kurşunla öldürüldüğü belirlenmişti. Olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmış, 1 kişi tutuklanmıştı. 

(Hınıs Haber)

Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 7

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ayhan bayır 4 yıl önce yorumlandı

allahın günleri çuvala girmediki hala çok zamn var

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

DİYAR YILMAZ 5 yıl önce yorumlandı

yorum yapıyorsanız emin olduğunuz bilgileri yazın cegiz dere 14 yıl hapis cezası yedi ona ne diyeceksiniz peki

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

adı var 5 yıl önce yorumlandı

cem tekşut e geçmiş olsun allah yardımcın olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hayrettin 6 yıl önce yorumlandı

beyler eğer yardımcı olmak istiyorsanız lanet okuyup ortalığı karıştıırmayın bilmediğiniz bişey hakında yorum yapmayın hiç kimse boşuna elini kana bulaştırmaz

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

dost 6 yıl önce yorumlandı

benim anlamadigim............ YÖNETİM: Sayın ziyaretçi, bu nahoş duruma sadece üzüntü arzeden mesajlar yazılabilir. Herkesi derinden üzen bu tür hadiselerle ilgili dedikodu tarzında mesajlar yaraya merhem olmayacaktır. Bu nedenle hoş olmayan yorumunuz kesilmiştir.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hayrettin 6 yıl önce yorumlandı

kim olursa olsun allah yardimcilari olsun

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Medeni 6 yıl önce yorumlandı

Lanet olsun şu geri kültürünüze... Cehalet zır cehalet... Velevki kan davası dedikleri şey olsun. Adamlar zaten içerde. Konuyla alakası olmayan insanların suçu ne ... Bu olayda bir bit yeniği var... Gece 11 de öldürdüğünüz birini siz olsanız kapınızın önünde bırakır mısınız? Bu kadar... Bu olay bir tezgah ... Ortada delil yok, suçu kabul eden yok... Buna rağmen kalkıp gidip yakın ailesinden olayla ilgisi olmayanları kurşunlamak cehalettir. İşte başka milletlerden farkımız budur. Medeni toplumlarda böyle bir vandalizm göremezsiniz. Yani, kim öldürmüşse o cezalandırılır başkası değil. Lanet olsun bu kan davası denilen iğrenç ve gayrı insani ilkel adetlere...

0 Kişi beğendi.