Hınıs'ta Yurt Sorunu Çözüme Kavuşuyor

17 Ekim 2011 Pazartesi 13:14

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın girişimiyle Eski Hınıs Devlet Hastanesi binası, öğrenci yurdu olarak kullanılmak üzere Kredi Yurtlar kurumuna devir edildi.

Hınıs'ta Yurt Sorunu Çözüme Kavuşuyor
Hınıs Haber sitesinin 4 yıl önce gündeme taşıdığı ''okumak isteyen kız öğrencilere yönelik yurt sorunu'' ve bir türlü çözülemeyen öğrenci barınma sorunları nihayet çözüme kavuşuyor. 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 12 Haziran Genel seçim çalışmaları sırasında Hınıs ilçesini ziyaret etmiş ve bu sorularla yoğun olarak muhatap olmuştu. Bunun üzerine halka söz veren Sağlık Bakanı Recep Akdağ, verdiği sözü yerine getireceğini söylemişti.

Bakan Akdağ, Daha önce Hınıs Devlet Hastanesi olarak kullanılan binanın tadilatının yapılarak Hınıs’ta Yüksek Öğrenim Öğrenci Yurdu olarak kullanıma açılacağını söylemişti. Edindiğimiz bilgilere göre, Bakan Recep Akdağ tarafından Kredi Yurtlar Kurumu’na devredilen Hınıs Eski Devlet Hastanesi binasının tadilat işlemleri tamamlanarak, an kısa zaman içerisinde faaliyete geçirileceği bildirildi. 120 öğrenci kapasiteli olacak olan yurt binası, ihtiyaç halinde 220 öğrenci kapasitesine çıkartılabileceği belirtiliyor. 


Yorum Gönder

Toplam Yorum Sayısı 4

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hınıslı biri 7 yıl önce yorumlandı

Bu bina sağlam mıyd? Güçlendirilmesi gerekmez mi? Yurt olarak kullanılması sorunu çözdü derken, yeni bir sorun yaratmasın sakın.... Hınıs deprem bölgesi sonuçta....

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Gerçek Hınıslı 7 yıl önce yorumlandı

Yeni Hastanenin yeri konusunda yaptığınız haberlerde de haklı çıktınız. Sizler, her konuda gerçekleri gündeme taşırken, Bazıları sırf yalakalık olsun diye onların üstünü örtmeye ve yalan haber üretmeye çalışıyordu. Sonra güneşin baalçıkla sıvanamayacağını anladıkları an gelince, bu defa mecburen sahiplenmeye başladılar. Siz gerçekleri dile getirdiğinizde kimlerin köpürdüğünü, kimlerinse bundan memnuniyet duyduğunu herkes anımsıyor. Kimin ne mal olduğunu insanlar iyi biliyor, zaman da bunu daha iyi hatırlatacak zaten.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ax Derdo 7 yıl önce yorumlandı

Bu sorunun çözümünde en büyük pay, kamuoyu oluşmasında büyük emek sarfeden siz değerli hınıshaber sitesinindir.2008-2009 ve 2010'da bile konuyu defalarca gündeme taşıdınız. Hatta konu her gündeme geldiğinde bazıları rahatsızlanıyordu. Anadolu Lisesi haberleriyle ilgili de aynı şei söyleyebiliriz. Sonuçta ağlamayana mama verilmez. İrfan Keskin yazmıştı sayısız kez eğitim sorunlarını. Toki İlköğretim okulu da bu şekilde yapıldı. Bütün yerel-altyapı sorunları sizin sayenizde gündeme geldi. Bugün artık yerelciliğe gerek yok. Zaten kamuoyu oluşmuş, bütün sorunlar çözülecek, çözülmek zorunda.... Dubare ne lazımê Xweda Zane bese..

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

hınıslı 7 yıl önce yorumlandı

hinis haber 4 yıl oldumu yapılalı yoksa benmi bilmiren acep? CEVAP: Sayın ziyaretçi, hınıs.net vardı o zaman. İlkin orada gündeme getirdik. Sonra Hınıs Haber kurulunca; bu konuyu yine gündeme taşımıştık. Sonrasında ise bu konu sık sık diğer sitelerde de yer almıştı.

0 Kişi beğendi.