HPG ve YPG'liler için Karayazı'da Mevlid verildi

20 Temmuz 2015 Pazartesi 15:23

DAİŞ çetelerine karşı savaşırken Şengal'de yaşamını yitiren HPG'li İbrahim Özyolcu (Azad Agiri) için Patnos'ta, Kobanê'de yaşamını yitiren YPG'li Muhammet Borak (Hogir Çewlik) için Karlıova'da ve Serêkaniyê'de yaşamını yitiren YPG'li Veysi Kaplan (Andok Dara) için ise Karayazı'da mevlit verildi.

HPG ve YPG'liler için Karayazı'da Mevlid verildi
 Şengal'de DAİŞ çetelerine karşı savaşırken çıkan çatışmada yaşamını yitiren HPG'li İbrahim Özyolcu (Azad Agiri) için Patnos'un Tanyeli (Mıc) köyünde mevlit verildi. Mevlide yüzlerce yurttaşın yanı sıra HDP Ağrı milletvekilleri Mehmet Emin İlhan, Berdan Öztürk, Dirayet Dilan Taşdemir, HDP ve DBP il eş başkanları ve MEYADER yöneticileri katıldı. PKK Lideri Abdullah Öcalan ve HPG'li İbrahim Özyolcu'nun posterlerinin asıldığı çadırda verilen mevlitte saygı duruşunda bulunuldu. "Şehit namirin" ve "Bıji serok Apo" sloganlarının atıldığı mevlitte Kürtçe mevlit okundu. 

Mevlitte konuşan HDP'li vekil Mehmet Emin İlhan, Kürt gençlerinin zulmü durdurmak için mücadele verdiğini dile getirerek, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Ardından konuşan HPG'li Özyolcu'nun babası Ali Özyolcu ise oğlunun Kürdistan şehidi olduğunu söyleyerek, oğluyla gurur duyduğunu dile getirdi.

Birlikte mücadele çağrısı 

Kobanê'de güneyinde yer alan Sirrîn kasabasında 2 Temmuz'da DAIŞ çetelerine karşı yürütülen operasyonda yaşamını yitiren YPG'li Muhammet Borak (Hogir Çewlik) için Bingöl'ün Karlıova ilçesine bağlı Ciligöl köyünde mevlit verildi. Mevlide HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, DBP, HDP, MEYADER yöneticilerinin yanı sırada çok sayıda yurttaş katıldı. PKK Lideri Abdullah Öcalan, YPG'li Borak'ın posterleri ile PKK, KCK, YPG bayraklarının asıldığı mevlitte, saygı duruşunda bulunuldu. Mevlitte konuşan Özsoy, hep beraber mücadele etmeye devam edeceklerini belirtti. 

YPG'li Kaplan için mevlit 

Erzurum'un Karayazı ilçesine bağlı Değirmenkaya (Qeregiwiç) Mahallesi'nde Serêkaniye'de 4 Haziran tarihinde DAİŞ çeteleri ile girdiği çatışmada yaşamını yitiren YPG'li Veysi Kaplan (Andok Dara) için mevlit verildi. Karayazı Belediye Eşbaşkanları Memet Sait Karabakan ve Zeynep Bingöl, MEYA-DER, HDP, DBP il ve ilçe yöneticilerinin yanı sıra yüzlerce yurttaş katıldığı mevlitte konuşan Kaplan babası Esat Kaplan,"Dört parça Kürdistan'da yaşayan Kürtlerin başı sağ olsun" dedi. 

HINIS HABER - DİHA


Yorum Gönder