İnfaz edilen Yıldız ve Gürbüz Memleketlerinde toprağa verildi

14 Ocak 2016 Perşembe 21:22

Van'da özel hareket polislerince infaz edilen 12 gençten Serkan Yıldız (Yêriş Tekman) Erzurum'un Tekman, Ümit Gürbüz (Berxwedan Erdiş) ise Van'ın Erciş ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

İnfaz edilen Yıldız ve Gürbüz Memleketlerinde toprağa verildi
 Van'da devlet güçleri tarafından geçen Pazar günü infaz edilen 12 gençten Serkan Yıldız'ın (Yêrîş Tekman) cenazesi akşam saatlerinde Bingöl'ün Karlıova ilçesinde yüzlerce yurttaş tarafından karşılandı. İlçedeki merkez camide dini vecibeleri yerine getirilmesinin ardından konvoy eşliğinde Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı Keçelan (Karlıca) Mahallesi'ne götürülen cenaze için tören düzenlendi. 

'Yeğenim infaz edildi'


Yıldız'ın cenazesinin köy mezarlığında toprağa verilmesinin ardından konuşan Yıldız'ın amcası İsmail Yıldız, "Benim yeğenim ve arkadaşları çatışmaya girmedi, infaz edildi. Biz bu zulmü kabul etmiyoruz, bu süreçte birlik olmamız ve boyun eğmememiz gerekir. Bizler başkaldırmadıkça faşizm evlerimizi yakar, bizleri sürgün eder" diye konuştu. 

Van'da infaz edilen gençlerden Ümit Gürbüz'ün (Berxwedan Erdiş) cenazesi ise gece geç saatlerde ailesi tarafından memleketi Van'ın Erciş ilçesi Çelebibağ Mahallesi'nde toprağa verildi. 


Yorum Gönder