Karayazı'da 24 canlı kalkan gözaltına alındı

25 Ekim 2015 Pazar 01:04

Karayazı'da operasyona çıkan asker ile HPG gerillaları arasında çıkan çatışmaların son bulduğu kaydedildi. Çatışmayı durdurmak için bölgeye giden 24 canlı kalkanın da gözaltına alındığı bildirildi.

Karayazı'da 24 canlı kalkan gözaltına alındı
 Erzurum'un Karayazı ilçesine bağlı Qancîya (Selenli) Mahallesi'nde sabah saatlerinde operasyona çıkan asker ile HPG'liler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 2 HPG'linin yaşamını yitirdiği, 1 HPG'linin de yaralandığı iddia edildi. Yine çatışmada yaşamını yitiren ve yaralanan askerlerin olduğu kaydedildi. Yaralı HPG'linin önce Karayazı Devlet Hastanesi'ne sonra Erzurum'a kaldırıldığı belirtilirken, yaşamını yitirdiği iddia edilen HPG'lilerin cenazelerini askerlerin aldığı belirtildi. 

24 canlı kalkan gözaltında 

Çatışma bölgesine canlı kalkan olarak gitmek isteyen 24 yurttaş ise askerlerce gözaltına alınarak, İlçe Jandarma Komutanlığı'na götürüldü. Askerin bölgeden ayrılmasıyla birlikte çatışmaların son bulduğu kaydedildi. 

Gözaltına alınan ve isimleri öğrenilen 13 canlı kalkanın isimleri şöyle: Abdullah Oran, Şakir Oran, Yavuz Oran, Şevket Oran, Serhat Oran, Yakup Oran, Keriman Oran, Selime Oran, Serhat Oran, Şerif Yıldırım, Sadık Karakaya, Tahir Korkmaz, Metin Aras. 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder