Kobanê Şehidi YPG'li Cihan Duman Yarın Hınıs Mollaceli'de Defn Edilecek...

19 Nisan 2015 Pazar 21:01

Kobanê'de DAİŞ'e karşı düzenlenen operasyonlarda yaşamını yitiren YPG'li Cihan Duman'ın (Hekki Şadî) cenazesi Urfa'ya getirildi. Yarın Erzurum Hınıs Mollaceli köyünde toprağa verilecek.

Kobanê Şehidi YPG'li Cihan Duman Yarın Hınıs Mollaceli'de Defn Edilecek...
DAİŞ'e karşı Kobanê'nin güneydoğusunda başlatılan "Şehit Agirî ve Şehit Herdem" operasyonunda, 18 Nisan'da Girê Sîdar'da yaşamlarını yitiren YPG'lilerden biri olan ( Hekki Şadî ) Cihan Duman'ın cenazesi , Mürşitpınar (Kobanê Serxet) Sınır Kapısı'nda Duman Ailesi , Hınıs Belediye Eşbaşkanları ve  MEYADER temsilcileri tarafından kanton yetkililerinden teslim alındı.

Suruç Devlet Hastanesi morguna getirilen cenazeler , işlemlerden sonra "Şehîd namirin" sloganları eşliğinde Urfa'ya doğru yola çıkarıldı. Suruç'un Aligor Mahallesi'nde yurttaşlar tarafından "Ey şehîd riya te riya me ye" ve "Bê Serok jiyan nabe" sloganları ile karşılanan cenazeler, zılgıtlar ve alkışlar eşliğinde Urfa'ya gönderildi.
 Duman'ın cenazesinin ise Erzurum'un Hınıs ilçesine bağlı Mollaceli köyünde toprağa verilmek üzere Erzurum'dan gelen ailesi ve Belediye eş başkanları eşliğinde yola çıktı.


Cihan Duman
Kod adı :
Hekki Şadî
Dogum : 1987
Baba adı : Mehmet İsa
Doğum Yeri : Erzurum Hınıs Mollaceli köyü
Şahadet 17.04.2015


Yarın düzenlenecek tören ardından Hınıs , Mollaceli köyünde toprağa verielecek olan Cihan Duman için Allah'tan rahmet diliyoruz ve tüm ailesi , sevenleri ve Kürt halkının başı sağ olsun diyoruz....Yorum Gönder