Sebahattin Yılmaz'a 10 ay hapis cezası

17 Kasım 2011 Perşembe 10:43

Kürt siyasetçilere bir ceza daha...

Sebahattin Yılmaz'a 10 ay hapis cezası

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku Erzurum Milletvekili Adayı Sabahattin Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu 4 kişiye, yaptıkları konuşmalarda ‘örgüt propagandası’ yaptıkları iddiasıyla 10’ar ay hapis cezası verildi.

12 Haziran seçimlerinde Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloku’nun Erzurum Milletvekili Adayı olan Sabahattin Yılmaz ile BDP’li siyasetçiler Zekeriya Pekgöz, Necati Bozkır ve Emrah Yaprak hakkında Tekman İlçesi’nde düzenlenen mitingde yaptkları konuşmalar nedeniyle açılan davanın ilk duruşması Erzurum 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Duruşmaya tutuksuz yargılanan 4 kişi ile avukatları katıldı. Tekman’daki mitingde yaptıkları konuşmalarda ‘örgüt propagandası’ yapmadıklarını belirten 4 kişi, suçlamaları reddederek, beraatlerini istedi. Duruşmada esas hakkındaki mütalaasını veren savcı, konuşmalarda ‘örgüt propagandası’ yapıldığını ileri sürerek, 4 kişinin cezalandırılmasını istedi. Müvekkillerinin yaptıkları konuşmaların suç unsuru taşımadığını belirten avukatlar da beraat talebinde bulundu.

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme heyeti, Sabahattin Yılmaz, Zekkeriya Pekgöz, Necati Bozkır ve Emrah Yaprak’a ‘örgüt propagandası’ yaptıkları iddiasıyla 10’ar ay hapis cezası verdi.

Yorum Gönder