Tekman'da Çatışma, 3 HPG'li göz altında..

15 Eylül 2015 Salı 15:46

Bölgeden edinilen bilgiye göre ihbar sonucu kullandıkları araçları tesbit edilen HPG'lilerin çıkan çatışmada yakalandığı ve bölgede operasyonların devam ettiği söylendi...

Tekman'da Çatışma, 3 HPG'li göz altında..
 Erzurum Tekman ilçesinde Yiğitler köyü mevkiinde önceden ihbar ile araçları tesbit edilen 3 HPG'linin önü kesildi ve direnmelerine karışılık olarak çıkan çatışma sonucu yakalandığı. Yaralı olarak göz altına alınan HPG'lilerin nereye götürüldüğü ise şuanda bilinmiyor. Bölgede operasyonların devam ettiği bilgiler arasında.

Tekman'da gözaltına alınan 3 HPG'linin ağır işkenceden geçirildiğine dair fotoğraflara ulaşıldı. 

Erzurum'un Tekman ilçesine bağlı Yiğitler (Meman) Mahallesi'nde 15 Eylül günü askerler tarafından bir araç içerisinde gözaltına alınan 3 HPG'linin, tutuldukları Tekman İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde doktor gözetiminde ağır işkence altında olduğu iddia edildi. Polisler tarafından servis edilen fotoğraflarda ise ağır işkenceden geçtikleri anlaşılan HPG'lilerin, el ve ayaklarının bağlandığı, her taraflarının kan içerisinde olduğu görüldü. Elleri arkadan bağlı bir HPG'linin ise bilincinin kapalı olduğu fotoğraflara yansıdı. 

İlk gün Tekman Devlet Hastanesi'nde yapılan sağlık kontrolünde ise HPG'lilere ilişkin "Darp yok" şeklinde rapor verildiği öğrenildi. 


HINIS HABER


Yorum Gönder