Tekman'da Öğretmen soba kurbanı

03 Ocak 2012 Salı 14:04

Erzurum- Tekman’a bağlı Beyköy’de geçen yıldan beri ücretli öğretmenlik yapan 21 yaşındaki Nurcan Demir, kömür sobasından sızan gazdan zehirlenerek öldü..

Tekman'da Öğretmen soba kurbanı

Erzurum- Tekman İlçesi’ne bağlı Beyköy’de ücretli öğretmenlik yapan 21 yaşındaki Nurcan Demir, kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü. Beyköy’de dört yıl önce de başka bir öğretmenin soba gazından zehirlenerek hayatını kaybettiği öğrenildi.

Geçen yıl göreve başladı

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden mezun olan ve memleketi Manisa’dan gelerek geçen ekim ayında Beyköy’de ücretli sınıf öğretmenliğine başlayan Nurcan Demir, üç öğretmen arkadaşı ile okula ait lojmana yerleşti. Sınıf öğretmeni olan eniştesi İsmail Çoban ile aynı yerde öğretmen olan Nurcan Demir, önceki gece üç kız arkadaşı bir odada kalınca, yatağını diğer odaya götürerek buradaki sobayı yaktı ve uykuya daldı. Sabah Nurcan’ın kalkmadığını gören arkadaşları, kapının arkadan kilitli olduğunu görünce seslenerek uyandırmak istedi. Ancak kapının açılmaması üzerine haber verilen erkek öğretmenler kapıyı kırarak açınca Demir’in hareketsiz yattığını gördüler. Gelen sağlık ekibi, Nurcan Öğretmenin korbonmonoksit gazından zehirlenerek öldüğünü belirledi. Köyde görev yapan sekiz öğretmenin iki lojmanda kaldığını belirten Demir’in arkadaşları, lojmanların fiziki yetersizliğinden yakındı.

Yetkililere seslendiler

Kaldıkları lojmanların sağlıksız olduğunu da vurgulayan öğretmenler, yetkililere sorunlarına çare bulmaları yönünde çağrıda bulundu. Demir’in arkadaşları aynı köyde dört yıl önce de bir öğretmenin kaldığı lojmanda korbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybettiğini hatırlattılar. (Taraf)

Yorum Gönder